IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

کتاب های زبان انگلیسی به ترتیب سطح برای نوجوانان

کتاب‌های زبان انگلیسی مناسب نوجوانان از تنوع بالایی برخوردار است. کتاب‌های مختلف زیادی در بازار وجود دارند که هرکدام برای سطحی خاصی طراحی و تولید شده‌اند. در این مقاله قصد داریم به ترتیب سطوح مختلف به معرفی این کتاب‌ها بپردازیم.
چکیده این مطلب
بهترین کتاب های زبان انگلیسی مناسب برای نوجوانان

در مقاله “معرفی کتاب های زبان انگلیسی به ترتیب سطح” به معرفی بهترین کتاب‌های زبان انگلیسی مناسب هر سطح برای بزرگسالان اشاره کردیم در این مقاله قصد داریم که کتاب‌های زبان انگلیسی را برای نوجوانان با توجه به هر سطح معرفی کنیم.

معمولا سنین ۱۲ تا ۱۷ در رده سنی نوجوان قرار می‌گیرد. که در این سنین قدرت و میزان یادگیری بالا است و بهترین سن شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی می باشد.
بهتر است در انتخاب کتابی که می‌خواهید با آن یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنید کمی دقت داشته باشید. در این مقاله سعی داریم تعدادی از کتاب های کار آمد مناسب رده سنی نوجوانان را معرفی کنیم.

کتاب‌های Teen 2 Teen

این مجموعه کتاب از چهار جلد تشکیل شده است و توسط نویسندگان کتاب های Top Notchمنتشر شده‌اند و مختص به رده سنی نوجوان می‌باشد.
از حسن‌های اين مجموعه کتاب‌ها می‌توان به اصطلاحات و عبارات روزمره و مکالمات با گفتاری طبیعی، ساختار و نشانه گذاری‌های مشخص و… اشاره کرد. کیفیت بالای تصاویر و بخش‌های مختلف برای مهارت‌های لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ زبان آموز را از دیگر کتاب‌ها بی نیاز می‌کند.
کتاب‌های این مجموعه شامل موارد زیر هستند:

• Teen 2 Teen one
• Teen 2 Teen Two
• Teen to Teen Three
• Teen to Teen Four

مجموعه کتاب‌های Solution

یکی از بهترین و کامل‌ترین کتاب ها در رده سنی نوجوان مجموعه کتاب سولوشن از انتشارات آکسفورد می‌باشد. این کتاب‌ها مناسب ۵ سطح Elementary تا Advanced می‌باشد. هر سطح دارای ۱۰ درس است که در طول هر درس، تمرین‌های متفاوتی برای تثبیت لغات و گرامر و مکالمه طراحی شده است.

کتاب‌های هر سطح شامل فایل و یا CD صوتی هم می‌باشد که تقویت مهارت listening شما کمک زیادی می‌کند.

مجموعه کتاب های سولوشن مناسب یادگیری زبان نوجوانان

• کتاب سطح Elementary:

این کتاب شامل موضوعات متنوعی مثل لباس ها، غذا، حیوانات، مکان های داخل شهر و کارهای روزمره است. همچنین علاوه بر تقویت مهارت Speaking به سرفصل‌های گرامری مختلفی مثل سوالی کردن جملات، استفاده از صفات و… را بکار برده است.

• کتاب سطح pre-intermediate:

در این کتاب گرامر ها و اصطلاحاتی بکار رفته است که زبان آموز می تواند با استفاده از آن احساسات خود را توصیف کند و یا در مورد چگونگی گذراندن تعطیلات به مکالمه بپردازد. هر درس از کتاب دوم مجموعه سولوشن شامل یک مکالمه درباره موضوعی مشخص، بخش‌های گرامر، یادگیری واژگان و درک مطلب است.

• کتاب سطح Intermediate:

کتاب سوم با سطح متوسط زبان آموز را با اعضای بدن، هنرمندان و افراد معروف، محصولات مرتبط با تکنولوژی، مسافرت، حمل و نقل و سفرهای مختلف آشنا می سازد. این کتاب های زبان انگلیسی به ترتیب سطح برای نوجوانان، آن ها را قادر می سازد تا با تمام استراتژی ها و مهارت های زبانی هر سطح آشنا شوند و برای ورود به سطوح بالاتر آماده شوند‌.

• کتاب سطح Upper Intermediate

سطح چهارم مجموعه کتاب سولوشن با تمرینات و نکات گرامری مختلف به زبان آموز برای داشتن مکالمات پیچیده درباره موضوعات مختلف کمک می کند. این کتاب موضوعات جالب ومختلفی از قبیل بیان احساسات و مشکلات، توصیف ظاهر و رفتار، خرید کردن، روابط و… را آموزش می دهد.

• کتاب سطح Advanced

آخرین جلد این مجموعه کتاب شامل قوانین گرامری پیچیده و واژگان سطح بالاتر است. البته تمرین های زیادی برای تثبیت مطالب در ذهن شما در نظر گرفته شده است که با کمی تلاش می توانید به راحتی بر آنها مسط شوید.

مجموعه کتاب های سولوشن شامل سری های زیر است:

Solution Elementary
Solution pre Intermediate
Solution Intermediate
Solution Upper Intermediate
Solution Advanced

مجموعه کتاب های Got it 2nd

این مجموعه کتاب های کاربردی شامل چهار کتاب از سطح Starter تا 3 هست که مناسب سطوح Intermediate یا همون مبتدی است.
مجموعه کتاب های چهار سطحی Got it به دوشکل چاپ شده است که در نوع اول هر سطح در یک جلد است و در کل در چهار جلد به فروش میرسن و نوع دوم به دو شکل A و B چاپ شده این مجموعه شامل سی دی صوتی و تصویری هم است که به زبان آموز کمک می‌کند به راحتی مهارت‌های چهارگانه خود را رو تقویت کند.

در کتاب Got It مطالب کتاب منسجم و مرتبط است که به یادگیری بیشتر و دقیق‌تر زبان‌آموز کمک شایانی می‌کند.

نحوه‌ی تدریس در این کتاب‌ها کاملا مناسب روحیه‌ی نوجوانان است و فعالیت‌های چالش بر انگیز این کتاب نوجوانان را به یادگیری بیشتر و مستمر زبان انگلیسی ترغیب می‌کند.

زبان آموزان با استفاده از این روش آموزشی کلمات و اصطلاحات پر کاربرد و مناسب مکالمه روزمره و همچنین نام اشیا و وسایل ضروری به انگلیسی را می‌آموزند. علاوه‌بر این با انواع صفت‌ها و فعل‌ها نیز آشنا می‌ شوند.

مجموعه کتاب های got it مناسب برای نوجوانان

همچنین بخش ‌های مختلفی در این کتاب‌ها برای تقویت مهارت گرامری درنظر گرفته شده‌است. این بخش مهم‌ترین نکات گرامری را با زبانی ساده به زبان‌آموزان می‌آموزد.

مجموعه کتاب های Got it شامل سری‌های زیر است :

Got it s
Got it 1
Got it 2
Got it 3

مجموعه کتاب های Connect

سری کتاب‌های ۴ جلدی Connect ویرایش دوم، که به طور اختصاصی برای نوجوانان طراحی شده، بسیار جذاب و متمرکز بر هر چهار مهارت اصلی زبان (Speaking, Reading, Writing, Listening) است و کاملا مناسب روحیه‌ی نوجوانان است و با این کتاب‌ها آن ها طوری آموزش می‌بینند که با نحوه‌ی استفاده از زبان انگلیسی در بیرون کلاس‌ها و در دنیای واقعی آشنا شوند.

این مجموعه با انتخاب موضوعات جالب و جذاب و مناسب سن نوجوانان، آن‌ها را تشویق به یادگیری بیشتر زبان انگلیسی می‌کند.
در پایان هر درس قسمتی به نام مرور بر درس‌های گذشته بکار رفته است که زبان آموزان با استفاده از این دو صفحه خیلی سریع درس گذرانده خود را جمع بندی و مرور می‌کنند و همچنین بعد از پایان هر درس یک Quiz هم طراحی شده است تا زبان‌آموز دانش خود را از درس گذرانده محک بزند.

مجموعه کتاب‌های Connect شامل سری‌های زیر است:

Connect 1
Connect 2
Connect 3
Connect 4

جمع بندی

انتخاب کتاب مناسب برای یادگیری نوجوانان با توجه به سطحی که در آن قرار گرفته‌اند یکی از نکات مهم و کلیدی فرآیند یادگیری زبان است. همچنین به کمک آزمون تعیین سطح زبان نوجوانان نیز می‌توانید از سطحی که در آن قرار دارید مطلع شوید.

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *