IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

معرفی بهترین پادکست‌ها برای تقویت سطح مقدماتی (A1 و A2)

در سطوح A1 و A2 (سطوح مقدماتی) منابع شنیداری که به کمک آن‌ها بتوان به تقویت زبان انگلیسی پرداخت تا حدودی کمتر از سایر سطوح است. در این مقاله به طور خاص به معرفی پادکست‌هایی پرداخته‌ایم که برای سطح مقدماتی مناسب و قابل درک هستند و می‌توانند به تقویت زبان شما کمک کنند.
چکیده این مطلب
بهترین پادکست های زبان انگلیسی مناسب برای سطح A

امروزه آموزش و باز نشر محتوای آموزشی به کمک پادکست خیلی آسان شده و معلمان و اساتید فن تنها با یک گوشی موبایل می‌توانند به بازنشر دانش خود بپردازند.

از طرفی ما هم برای جلوگیری از اتلاف وقت و سرگرمی در اتومبیل‌ها و مسیرهای رفت و برگشت و حتی انجام کارهای دیگر می‌توانیم به پادکست‌های مختلف گوش دهیم.

یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از پادکست‌های مختلف یک روش آسان و سریع است و مانند معجزه برای تقویت listening و دایره لغات شما عمل می‌کند.

در مقاله “بهترین پادکست‌های انگلیسی برای تقویت زبان” هم به معرفی چندتا از بهترین پادکست‌ها برای بهبود سطح زبان انگلیسی اشاره کردیم اما در این مقاله قصد داریم که به طور اختصاصی به معرفی بهترین پادکست‌ها برای سطح زبان A1 و A2 که سطوح مقدماتی زبان انگلیسی محسوب می‌شوند بپردازیم.

اگر نمی‌دانید که در چه سطحی از زبان انگلیسی قرار دارید، حتما پیشنهاد می‌کنیم که با آزمون تعیین سطح آنلاین و کاملا رایگان آی زبان همین الان از سطح زبان انگلیسی خود مطلع شوید.

چرا زبان انگلیسی را بوسیله پادکست یاد بگیریم؟

۱. دسترسی رایگان و سریع و بدون محدودیت زمانی و مکانی

پادکست‌های زیادی بصورت رایگان در دسترس شما هستند که اصلا فرقی نمی‌کند در چه سطحی باشید شما با یک سرچ ساده می‌توانید پادکست مناسب سطح خود را پیدا کنید و به راحتی در هر زمانی حتی زمان‌های مرده و حین آشپزی و رانندگی و در طول سفر از آنها استفاده کنید و هم به دانش خود بیفزایید و هم اینکه در زبان انگلیسی به تسلط برسید.

۲. بهبود مهارت listening و افزایش دایره لغات

هر زبانی حتی زبان مادری باشنیدن آغاز می شود. پس هر چه سعی کنید پادکست‌ها و موزیک‌ها و فیلم‌های زبان اصلی بیشتری ببینید سریع‌تر و بهتر به زبان انگلیسی تسلط پیدا می‌کنید. علاوه بر بهبود مهارت‌های شنیداری در پادکست، دایره‌ی لغات شما بخصوص برای صحبت‌ها و استفاده‌ی روزمره تقویت می‌شود و شما زبان انگلیسی را طبیعی‌تر و مثل افراد بومی کشورهای انگلیسی زبان می‌آموزید.

۳. به بهبود مهارت تلفظ درست کلمات کمک می‌کند

گوش دادن زیاد به مکالمات زبان انگلیسی ناخودآگاه به شما کمک می‌کند که رفته رفته کلمات را درست تلفظ کنید. يک پادکست‌ انگليسی امکان آشنایی با ريتم جملات انگليسی را فراهم می‌کند. شنيدن مکالمات انگليسی به شما کمک می‌کند، تلفظ کلمات را به طور طبیعی بیاموزید.

اما آنچه که در یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از پادکست خیلی اهمیت دارد انتخاب پادکست مخصوص سطح خودتان است که مسیر را برای شما هموار
می‌کند.

در ادامه به معرفی ۱۰ مجموعه پادکست مناسب سطح a1 و a2 پرداخته‌ایم.

۱. Voice of America:learning English

اگر تمایل به یادگیری زبان انگلیسی با لهجه‌ی امریکن دارید پس(صدای آمريکا: آموزش انگليسی) می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

اين وب‌سايت پادکست‌های مختلفی برای زبان‌آموزان مبتدی، متوسط و پيشرفته IESL ارائه می‌دهد.

اگر سطح شما مبتدی است و به تازگی یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کرده‌اید در این سایت موضوعات آموزشی برای تقویت مهارت‌های پایه‌ای شما دارد مانند: عنوان‌های “بيايد انگليسی ياد بگيريم”، “دستور زبان هر روز” و “کلمات و داستان‌ها”.

اما اگر در سطح متوسطی باشید موضوعات مختلف و جالب تری برای ارائه به شما وجود دارد. موضوعات مختلفی مانند سلامتی و سبک زندگی، علوم، فناوری، فرهنگ و اخبار را پوشش می‌دهد، که در تمام آنها کلمات کاربردی زیادی وجود دارد و دایره‌ی لغات شما را افزایش می دهد.

۲. پادکست Learn English

پادکست Learn English که توسط شورای بریتانیا ارائه می‌شود، یک گزینه و انتخابی عالی برای افراد مبتدی است.

در این پادکست تمرکز و هدف آموزشی روی مکالمه و گفتگو است و شما کلمات جدید و کاربردی و متناسب گفتگو ی روزانه زیادی از آن یاد می‌گیرید.

علاوه بر محتوای صوتی، متن هر پادکست رو هم می‌توانید جداگانه دانلود و بررسی کنید.

آزمون هایی که در آخر هر قسمت وجود دارد هم به شما کمک می کند تا یادگیری خود را ارزیابی کنید.

۳. پادکست Espresso English

یکی از جذاب ترین سایت های پادکست برای یادگیری انگلیسی Espresso English است که گویندگان آن واضح صحبت می‌کنند و از کلمات ساده استفاده می‌کند که بسیار مناسب مبتدیان است.

یکی از حسن های بزرگ این سایت کوتاه بودن قسمت ها است که بهانه ای برای افرادی که زود خسته می شوند و یا تایم محدودی دارند باقی نمی‌گذارد!

تمرکز این وب سایت بر روی گرامر، واژگان، عبارات، اصطلاحات است و به شما در یادگیری و تسلط در کمترین زمان ممکن کمک می کند.

۴. پادکست The British English Podcast

پادکست The British English با لهجه ی بریتیش و مخصوص علاقه مندان به لهجه‌ی بریتیش است. در این پادکست موضوعات متنوعی ارائه شده است که لغات و اصطلاحات کاربردی زیادی را به شما می آموزد.

۵. پادکست Coffee Break English

اگر دنبال یک پادکست پرمحتوا که در آن کسانی که انگلیسی زبان مادری شان است مکالمه می کنند هستید Coffee Break English مخصوص خودتان است.این سایت هر هفته یک قسمت ۱۵ دقیقه ای ارائه می دهد و تماما مکالمه است.

حسن بزرگ این پادکست که آن را از بقیه متمایز می‌کند این است که در پایان هر مکالمه واژگان مهم و گرامرها را بررسی می‌کند که به یادگیری بهتر زبان آموزان کمک شایانی می‌کند.

۶. پادکست Essential English– Beginners

این پادکست به لهجه ی امریکن سخن می گوید و برای تقویت لهجه ی امریکن و تلفظ درست کلمات مانند بومی های افراد ساکن در آمریکا گزینه ی عالی است.

از حسن این پادکست رونوشت رایگان آن و همچنین ساده و قابل درک بودن کلمات و محتوای آن است. این پادکست بطور اختصاصی برای سطوح a1 و a2 ارائه شده است و برای آن‌ها مناسب و قابل درک می باشد.

۷. پادکست English Short Stories for Beginners

اگر دنبال یک راه جذاب و سرگرم کننده برای یادگیری زبان انگلیسی هستید من پادکستEnglish short stories for Beginners رو به شما پیشنهاد میکنم.

این مجموعه شامل ۱۲ داستان کوتاه و زیبا است و بسیار مناسب نوجوانان سطح مبتدی می باشد. از حسن های بزرگ این پادکست می توان به رونوشت، فهرست واژگان، و تمرین‌های انگلیسی برای هر داستان اشاره کرد.

۸. پادکست Podcasts in English

یک پادکست دیگر برای افرادی که تایم محدود دارند و یا حوصله ی زمان گذاشتن زیاد ندارند معرفی می‌کنیم Podcast in English! شما در هر سطحی که باشید این پادکست برای شما حرفی برای گفتن دارد و می تواند مطالبی را به شما آموزش دهد و نکته ی جذابش این است که هر قسمت آن فقط ۵ دقیقه است و علاوه بر آن موضوعات جالب و متنوعی را هم به شما ارائه می دهد.

پس شما تنها با وقت گذاشتن روزی ۵ دقیقه می توانید کلی اصطلاح و کلمات کاربردی جدید یاد بگیرید و هم از محتوای این پادکست لذت ببرید!

۹. پادکست English Class 101

این پادکست برای تمام سطوح مطالبی برای ارائه دارد و موضوعات مختلفی مانندکسب‌وکار، فرهنگ، داستان‌های کوتاه و همچنین مکالمات را در بر می‌گیرد. لهجه‌ی بکار رفته در این پادکست هم بریتیش و هم امریکن است و اپیزودهای بسیار کوتاه و در حدود ۳ الی ۵ دقیقه‌ای دارد.

تمرکز این پادکست ها بر روی مکالمات و گفتگو است و تست و تمرین و فهرست لغات همراه یا معنی را هم به شما ارائه می دهد. تفاوت این پادکست با سایر پادکست‌ها این است که هر اپیزود را در چندین سطح و سرعت مختلف ارائه می‌دهد.

۱۰. پادکست Easy Stories in English

یکی دیگر از جذاب ترین پادکست‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی Easy Stories in English است که تنها یک راوی دارد که داستان های متنوع و جالبی را در هر اپیزود به شما ارائه می دهد و انقدر محتوای ارائه شده جذاب است که شما از گوش دادن به آن خسته و کسل نمی شوید و با اشتیاق به سمت آن می‌روید‌.

هر اپیزود حدود ۱۲ تا ۳۴ دقیقه است و متناسب همه ی سطوح می باشد.

در سایت Easy Stories in English انواع داستان‌ها در levelهای مختلفی دسته بندی شده اند که شما می‌توانید level مناسب خود را انتخاب کنید و گوش دهید و لذت ببرید.

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *