IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

بهترین پادکست‌های انگلیسی برای تقویت زبان

گوش دادن به پادکست‌های انگلیسی یکی از بهترین و موثرترین روش‌های تقویت مهارت‌های زبان به خصوص مهارت شنیداری است. در این مقاله 6 تا از بهترین پادکست‌های انگلیسی برای یادگیری را معرفی و بررسی کرده‌ایم.
چکیده این مطلب
بهترین پادکست ها برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی

افراد به دلایل مختلفی قصد دارند در مهارت های مختلف زبانی تقویت شوند و یکی از این مهارت ها مربوط به توانایی های شنیداری و یا همان Listening  می باشد. افراد به منظور مهاجرت به کشور دیگه و ارتباط با مردم آن کشور باید گوش شنوای خوبی برای صحبت های آنان داشته باشند و این امر جز گوش دادن به محتوا های آموزشی محقق نمی شود. این را بدانید که استفاده از پادکست روشی بسیار مناسب برای تقویت مهارت های شنیداری زبان انگلیسی می باشد. بسیاری از افراد با هدف مهاجرت به کشور هایی مانند استرالیا, آمریکا و یا کانادا نیاز دارند در زبان انگلیسی به بالاترین سطوح برسند که زندگی شان در این کشور ها راحت تر شود. در غیر این صورت تحصیل کردن و یا فعالیت های شغلی و یا حتی خرید کردن ساده هم برای افراد سخت می شود. در این مطلب قصد داریم درباره بهترین پادکست های انگلیسی برای تقویت زبان انگلیسی برای شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

لیستی از بهترین پادکست های انگلیسی به منظور تقویت مهارت های زبانی

در ادامه به چندین مورد از بهترین پادکست ها در این باره اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

Learn English Podcast from the British Council

این پادکست از سوی وب سایت شناخته شده British Council تولید شده است و اگر فردی مبتدی برای یادگیری زبان انگلیسی هستید این پادکست یک شروع عالی برای شماست. از آنجایی که این پادکست برای افراد مبتدی کاربرد دارد افراد با سطوح A1 تا B1 می توانند از این پادکست استفاده کنند.

این پادکست دارای قسمت های مختلفی می باشد که بنای آن گفت و گو می باشد. به طوری که طیف وسیعی از بجث های روزانه در این پادکست مورد بررسی قرار می گیرند. این پادکست قسمت به قسمش دارای تمرینات و نیز بسته های تکمیلی می باشد که سبب می شود درک شما از مطلب فراگرفته شده بهتر محک بخورد. اگر قصد دارید لهجه بریتانیایی خود در زبان انگلیسی را بهبود ببخشید بدانید که این یک گزینه بسیار عالی برای شماست. اگر قصد دارید به این پادکست دسترسی داشته باشید می توانید راه های زیر را پیش بگیرید :

 • Apple Podcast
 • Google Podcast
 • وب سایت اینترنتی British Council

دراین ورزش طیفی از موضوعات روزمره مورد بررسی قرار می گیرند که از مهم ترین آن ها می توان به موضوعات اجتماعی, فرهنگی – اجتماعی , ورزش و البته علوم مختلف اشاره کرد.

Voice of America : Learning English

درصورتی که قصد دارید در زبان انگلیسی آن هم زبان انگلیسی به سبک آمریکایی پیشرفت کنید بدانید که این پادکست برای شما گزینه مناسبی می باشد. این پادکست که از سوی شبکه تلویزیونی صدای آمریکا ارائه می شود گزینه ای غیر پیچیده و واضح و روان می باشد. این پادکست طیفی از آموزش های مختلف در سطوح مبتدی, متوسط و البته پیشرفته را به شما ارائه می کند. در سراسر دنیا پادکست های ارائه شده توسط صدای آمریکا مورد پسند تمامی افرادی می باشند که قصد یادگیری زبان انگلیسی امریکن رو دارند. درصورتی که سطح زبان انگلیسی شما متوسط رو به بالا باشد این مورد مزایای بسیاری را درباره این پادکست به همراه دارد. چرا که طیف وسیع تری از موضوعات در این پادکست مورد بررسی قرار می گیرند. برای نمونه می توان به بحث سلامتی, سبک زندگی و علوم مختلف اشاره کرد. اگر به درستی از این پادکست گذر کنید همچون یک شهروند معمولی می توانید با دوستان خود به مکالمه بپردازید. برای دسترسی به این پادکست می توانید به سراغ گزینه های زیر بروید:

 • Apple Podcast
 • Google Podcast
 • وب سایت VOA

در این پادکست های موضوعات محبوبی مانند سلامت و سبک زندگی, آموزش زبان, بررسی فرهنگ آمریکایی, علوم مختلف و … مورد بررسی قرار می گیرند.

6Minute English from the BBC

این پادکست که از نامش شش دقیقه ای بودنش مشخص می شود توسط شبکه شناخته شده BBC ارائه شده است. اگر از آن دسته از افرادی هستید که دارای وقت کمی هستند و سرتان خیلی شلوغ است این پادکست برای شما گزینه مناسبی به نظر می رسد. اگر از آن دسته از افرادی هستید که بهانه محدودیت وقت را برای یادگیری زبان دارید این پادکست به خوبی تمامی این دسته از بهانه ها را از بین خواهد برد. پادکست های شش دقیقه ای حالت خبری دارند که هر هفته با خدف پوشش دادن موضوعات خبری روز پوشش داده می شوند. این پادسکت برای افراد متوسط و حتی حرفه ای در حوزه زبان انگلیسی گزینه مناسبی می باشد. قسمت به قسمت این پادکست به صورت حساب شده تولید شده است و در هر قسمت شاهد مواردی مانند لغات جدید و البته سوالات تامل برانگیز هستیم.

این پادکست یکی از محبوب ترین و قدیمی ترین پادکست هایی است که به منظور یادگیری زبان انگلیسی ارائه شده است. تنظیم این پادکست طوری انجام شده است که بتوانید حتی با شش دقیقه گوش دادن به پادکست به دانش زبانی خود اضافه کنید. برای دسترسی به این پادکست می توانید راه های زیر را پیش بگیرید:

 • Apple Podcast
 • Google Podcast
 • وب سایت BBC

در این پادکست از سراسر دنیا مطالب مختلفی مطرح می شوند. درباره فرهنگ بریتانیایی هم در این پادکست ها صحبت می شود و البته که اگر قصد داشته باشید به کشور انگلیس سفر کنید از این نظر پادکست بسیار مفیدی تلقی می شود.

The English We Speak

این پادکست نیز مانند مورد قبلی از سوی رسانه BBC ارائه شده است. نکته جالب این است که طول قسمت های مختلف این پادکست از پادکست های مورد قبلی نیز کوتاه تر است. به طوری که اگر قسمت های پادکست قبلی تنها 6 دقیقه طول می کشند, این پادکست ها سه دقیقه طول می کشند. در هر سه دقیقه از این پادکست با موضوعات متنوعی قرار است برخورد کنید. مواردی که در این پادکست مورد بررسی قرار می گیرند تاحدود زیادی به فرهنگ بریتانیایی ربط دارند. به علاوه اینکه طیف وسیعی از داستان های بریتانیایی هم در این پادکست مورد بررسی قرار می گیرند. علی رغم این پادکست برای هر فردی در مسیر یادگیری زبان مناسب می باشد, اما برای افرادی که قصد دارند به انگلیس سفر کنند یک گزینه بی نظیر می باشد. اگر فردی متوسط و یا سطح بالا در عرصه یادگیری زبان انگلیسی هستید این پادکست را حتما گوش کنید. برای دسترسی به این پادکست ها می توانید از طریق راه های زیر اقدام کنید:

 • Apple Podcast
 • Google Podcast
 • وب سایت BBC

موضوعات مختلفی در این پادکست ها بررسی می شوند. از جمله فرهنگ بریتانیایی که برای افرادی که قصد سفر به انگلیس را دارند بسیار مفید است. فرهنگ عامیانه و سبک زندگی انگلیسی به خوبی در این پادکست ها مورد بررسی قرار می گیرند.

English Learning for Curious Minds by Leonardo English

همین ابتدای کار به شما بگوییم که اگر سطح پایینی از زبان انگلیسی دارید به سراغ این پادکست ها نروید. اما درصورتی که انگلیسی را در سطوح پیشرفته  و یا متوسطه دنبال می کنید می توانید با استفاده از این پادکست بابت پیشرفت خود آسوده خاطر باشید. این پادکست هم انگلیسی را به شما یاد می دهد و هم می توانید با این پادکست همراه یادگیری انگلیسی از یادگیری موارد عجیب و غریب لذت هم ببرید. بنابراین اگر دارای ذهن کنجکاوی می باشید بدانید که این محتوای آموزشی یک هدیه بسیار ارزشمند برای شما می باشد. این فایل های صوتی هرکدام 20 دقیقه می باشند و دارای امکاناتی مانند متن ئو نیز لغت نامه و البته زیرنویس می باشند. برای دسترسی به این پادکست ها می توانید به سراغ منابع زیر بروید:

 • Apple Podcast
 • Google Podcast
 • سایت Leonardo English

در این فایل های صوتی راجع به موضوعات مهمی چون دنیای سیاست و تاریخ صحبت می شود. البته که مواردی مانند فرهنگ بریتانیایی و البته علم و فناوری هم در این پادکست مورد بررسی قرار می گیرند.

All Ears English

درصورتی که به عنوان فرد مسلط به زبان انگلیسی تا سطح متوسط قصد دارید دانش زبانی خود را تا سطح پیشرفته ارتقا بدهید این پادکست ها گزینه بسیار خوبی هستند. شاید طیف وسیعی از پادکست هایی که در این مطلب معرفی شدند این پادکست به منظور ارتقا دانش زبان انگلیسی امریکن شما می شود. تدریس این پادکست توسط دو معلم حرفه ای زبان انگلیسی امریکن صورت می گیرد. لیندسی از بوستون و میشل از نیویورک به خوبی تلاش خواهند کرد که شما را در مسیر یادگیری زبان انگلیسی امریکن یاری کنند. تم دوستانه و خلاقانه این پادکست ها مانع از خستگی شما در مسیر یادگیری زبان انگلیسی می شود. این را بدانید که برخی از اپیزود های این مجموعه آموزشی اختصاصا به آزمون آیلتس اختصاص دارد.

سخن آخر

در این مطلب به طور کامل درباره بهترین پادکست هایی که می توانند سبب بهبود دانش زبان انگلیسی شما بشوند صحبت کردیم. مدتهاست که زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی شناخته می شود و برای داشتن تعامل راحت در هر جایی از دنیا باید به تسلط مناسبی از این زبان رسید. پادکست های معرفی شده اختصاصا به آموزش زبان انگلیسی بریتانیایی تعلق دارند و البته که برخی از این موارد هم به زبان انگلیسی آمریکایی مربوط می شوند. امیدواریم با خواندن این مطلب به خوبی درباره بهترین پادکست های یادگیری زبان انگلیسی اطلاعاتی را بدست آورده باشید.

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *