IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

یادگیری زبان انگلیسی از صفر تا صد در خانه

بسیاری از افراد امکان رفتن به کلاس های زبان را به دلایل مختلف ندارند. اما این به معنای محروم شدن آن ها از یادگیری زبان انگلیسی نیست. در این مقاله به این موضوع پرداخته‌ایم که چطور از داخل خانه و بدون بیرون رفتن از آن زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشیم.
چکیده این مطلب
یادگیری صفر تا صد زبان در خانه

بسیاری از افراد امکان رفتن به کلاس های زبان را به دلایل مختلف ندارند. اما این به معنای محروم شدن آن ها از یادگیری زبان انگلیسی نیست. چرا که امروزه با کمک منابع و فیلم هایی که در بستر اینترنت یافت می شوند و یا شرکت در کلاس‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی می توان به راحتی یادگیری زبان انگلیسی در خانه را کلید زد. به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم به مهم ترین و بهترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان در خانه بپردازیم. اگر شما چنین هدفی را دارید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای یادگیری انگلیسی در خانه چه کنیم؟

در ادامه مطلب درباره مهم‌ترین روش‌هایی که یادگیری انگلیسی را برای شما ممکن می‌کنند صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تعیین هدف، موتور محرکه شما در مسیر یادگیری زبان

از اصلی ترین عواملی که مانع از سست شدن شما در مسیر یادگیری هر چیزی می شود هدف شما است. وقتی برای خود هدف تعیین کنید از بلاتکلیفی خارج خواهید شد. همچنین تصور رسیدن به هدف خستگی‌های ناشی از تلاش کردن شما را خارج خواهد کرد. برای نمونه افراد ممکن است با اهداف زیر شروع به یادگیری زبان کنند:

  • برای اینکه بتوانند مدرک معتبر آیلتس را دریافت کنند.
  • برای اینکه بتوانند بدون مشکل فیلم های زبان اصلی را مشاهده کنند.
  • برای اینکه بتوانند دامنه بیزینس خود را به خارج از مرز های کشور گسترش دهند.
  • و …

صبح، ظهر، شب با انگلیسی

بهتر است که برای یادگیری زبان انگلیسی زندگی خود را با این زبان همراه کنید. برای نمونه می توانید برنامه های روزانه خود را به انگلیسی بنویسید. همچنین می توانید لیست خرید خود را به این زبان تنظیم کنید. این کار هم سبب بکارگیری دانش لغوی شما می شود و هم بیشتر از پیش چشم شما را به کلمات و گرامر عادت می دهد. همچنین می توانید یک دفترچه یادداشت بردارید و در آن خاطرات خود را بنویسید. البته به زبان انگلیسی!

مرور کردن درست را یاد بگیرید.

فرقی نمی کند کدام حوزه زبان را مطالعه کرده اید! آیا به سراغ یادگیری لغت جدید رفته اید یا دستور زبان جدیدی را فراگرفته اید؟ مهم این است که درست بعد از 24 ساعت از اولین یادگیری بازهم درس فراگرفته را مرور کنید.

این بهترین روش مرور درس های جدید می باشد. اگر این روش را در دستور کار قرار دهید. حتی درصورت فراموشی بخشی از مطلب هم خواهید توانست با یک مرور کوتاه مدت تمامی این آموخته ها را بکار بگیرید. جالب است اگر بعد از 40 روز از اولین یادگیری همان مطلب را مرور کنید این مطلب تا 6 ماه در ذهن شما خواهد ماند. بنابراین تلاش کنید مرور کردن اصولی را در دستور کار قرار دهید.

در مسیر یادگیری زبان انگلیسی همراه داشته باشید!

همراه زبان انگلیسی شخصی است که می توانید آموخته های زبانی خود را در تعامل با او بکار بگیرید. شاید برای شما سوال پیش بیاید که یافتن همراه در مسیر آموختن زبان چگونه ممکن است؟ برای این کار راه های مختلفی پیش روی شما می باشند. بسیاری از افراد در پلتفرم دیوار آگهی همراه و یا پارتنر زبان انگلیسی منتشر می کنند. می توانید با این افراد ارتباط برقرار کنید و آموخته های خود را در تعامل با هم بکاربگیرید. به علاوه اینکه می توانید به تور لیدر ها هم برای بکارگیری دانش های زبانی خود کمک کنید.

روشی جالب برای یادگیری زبان انگلیسی!

شاید باور نکنید که مطالعات جدید نقش تفسیر مطلب جدید و خلاصه نویسی آن به زبان انگلیسی را بسیار کارامد توصیف کرده اند. برای این کار می توانید بعد از مطالعه یک پاراگراف زبان انگلیسی آن را درست به همان زبان انگلیسی خلاصه کنید. همچنین می توانید در حد چند خط نظر خود را به انگلیسی درباره این پاراگراف بنویسید. بهتر است در جزوه ای که آموخته های خود را یادداشت می کنید قسمتی خالی برای نوشتن تفاسیر و خلاصه های موردنظر درنظر بگیرید.  وقتی برای مرور در به سراغ همین چند خط خلاصه بروید خودتان به اثر فوق العاده اش پی میبرید.

نقش منابع در یادگیری بی نقص زبان

برای یادگیری هر مهارت و یا دانشی داشتن منابع مناسب بسیار ضروری می باشد. درباره افزایش سطح دانش زبان انگلیسی هم این قاعده بسیار صادق است. اما نباید هر منابعی را که در بازار دیدیم برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب تلقی کنیم. هر زمان خواستید منابع یادگیری زبان را تهیه کنید بهتر است به اعتبار این منابع توجه کنید. این منابع باید در بالاترین سطح کیفی قرار گیرند و از تایید مراجع مربوطه برخوردار باشند. فرقی نمی کند که قصد خرید چه منبعی را دارید. آیا قصد دارید پادکست تهیه کنید و یا می خواهید از میدان انقلاب کتاب های یادگیری تهیه کنید؟ مهم اعتبار و سطح کیفی بالای منبع می باشد. البته همانطور که کمی قبل تر اشاره کردیم امکان تهیه منابع رایگان از طریق اینترنت نیز فراهم شده است.

در کلاس های آنلاین شرکت کنید!

پیشرفت فناوری همواره زندگی را برای انسان راحت کرده است. اگر در گذشته برای یادگیری زبان خارجه باید با استایل مناسب در کلاس های حضوری شرکت می کردیم, این کار امروزه تبدیل به کار راحت تری شده است. به طوری که برای دریافت آموزش زبان انگلیسی تنها کافی است از یک تلفن همراه هوشمند و یا ترجیحا یک سیستم کامپیوتری برخوردار باشید. اگر این دستگاه ها را به اینترنت پایدار بسته تلفن همراه و یا وای فای وصل کنید, دیگر نیازی نیست نگران ترافیک و تلف شدن وقت خود در مسیر رسیدن به کلاس باشید. هزینه های کلاس های آنلاین هم نسبت به کلاس های حضوری در سطح بسیار مناسب تری قرار دارند.

آموزشگاه izaban نیز همراه با آخرین روش‌ها و متدهای روز دنیا و بروزترین امکانات و تجهیزات اقدام به برگزاری کلاس‌های زبان انگلیسی می‌کند که می‌توانید از هرکجای ایران در آن‌ها شرکت کنید.

صدای خود را آزاد کنید!

درصورتی که درحال خواندن متن انگلیسی هستید به این نکته توجه کنید. بهتر است در مواقعی که تنها خود در خانه حضور دارید متون را با صدای بلند بخوانید! حتی اگر این متون را اشتباه بخوانید کسی قصد محاکمه کردن شما را ندارد. بلند خواندن متون انگلیسی شما را در صحبت کردن بهتر یاری می کند. به علاوه اینکه این کار قدرت مغز شما را در ساختن جملات به این زبان افزایش می دهد. بنابراین حتی موقع خواندن یک متن کوتاه در یک روزنامه انگلیسی هم بهتر است با صدای بلند این کار را انجام دهید.

فایل های صوتی انگلیسی گوش دهید!

گوش کردن به فایل های صوتی همزمان با مطالعه تکست این فایل ها به بهبود مهارت شنیداری کمک شایانی می‌کنند. البته در اینجا بسیاری از افراد دچار برداشت اشتباه از حرف های ما می شوند. منظور ما از این حرف این نیست که به سراغ گوش کردن به آهنگ های انگلیسی بروید. البته که آهنگ های انگلیسی هم برای افزایش دانش زبان و البته بهبود سطح مهارت شنیداری مفید می باشند، اما مسئله اینجاست چون در این آهنگ ها برخی کلمات به شیوه های خاصی تلفظ می شوند به همین دلیل بهتر است آهنگ را در اولویت پایین تر نسبت به فایل های صوتی تکست های آموزشی قرار دهید.

توصیف چیز هایی که می بینید با زبان انگلیسی

حتی اگر درحال نگاه کردن به پنجره هستید، این کار را به زبان انگلیسی توصیف کنید. اگر پشت پنجره فردی را می بینید که با لباس نارنجی مشغول بازی فوتبال است همین را با خود به زبان انگلیسی بگویید. شاید این کار در نگاه اول برای شما کار پیش پا افتاده ای به نظر برسد. اما این را بدانید همین کار برای هماهنگی ذهن و زبان در سطح یک معجزه مفید واقع می شود. این کار سبب می شود هنگام قرارگیری در موقعیت مکالمه بهتر افکار خود را به زبان بیاورید. اصلا نگران اشتباه کردن هنگام انجام این کار نباشید. چرا که هدف از این کار این است که روان و زبان خود را هماهنگ کنید. با انجام اینکار به مرور به اشتباهات گرامری، ضعف‌های لغوی و … خود نیز پی خواهید برد. دقیقا همان فرآیندی که یک معلم زبان طی می‌کند.

اخبار انگلیسی را فراموش نکنید.

گوش دادن به اخبار و رادیوی انگلیسی بر افزایش سطح زبان انگلیسی شما تاثیر بسیار خوبی دارد.

اخبار-را-انگلیسی-دنبال-کنید

برای نمونه می توانید به منبع خبری BBC انگلیسی مراجعه کنید. این منبع خبری به منظور افزایش سطح زبان انگلیسی شما فایل های صوتی بسیار مفیدی را منتشر کرده است. این منبع خبری بیشتر از اینکه آهنگ پخش کند, صحبت های عادی پخش می کند. به همین دلیل می تواند گزینه خوبی برای بهبود مهارت شنیداری شما شود. به علاوه اینکه رادیوی آمریکایی VOA هم می تواند در این باره مفید باشد.

سخن آخر

بهترین روش هایی که شما را در یادگیری زبان انگلیسی در خانه یاری می کنند در این مطلب معرفی کردیم. زندگی در عصر حاضر مشغله های بسیاری را به افراد تحمیل می کند. به همین دلیل افراد به دنبال این هستند تا بسیاری از علوم و مهارت ها را در خانه فراگیرند. یادگیری زبان در خانه هم دغدغه بسیاری از افراد در حال حاضر، از جمله خانم های خانه دار می باشد. که این امر به کمک پیشرفت های فناوری در دنیای امروز و گسترش بستر اینترنت فراهم شده است. به اندازه ای منبع یادگیری زبان انگلیسی در اینترنت وجود دارد که امکان یادگیری زبان انگلیسی به برکت این منابع عین آب خوردن فراهم می شود. درباره مزایای کلاس های آنلاین هم در این مطلب توضیحات کافی ارائه شد. از اینکه ما را تا انتهای این مطلب همراهی کردید مچکریم.

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *