IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

کلاس زبان آنلاین بهتره یا حضوری؟

در این مقاله به بررسی و مقایسه کلاس‌های آنلاین و حضوری و جواب این پرسش که شرکت در کلاس‌های آنلاین بهتر است یا کلاس‌های حضوری پرداخته‌ایم.
چکیده این مطلب
کلاس-زبان-آنلاین-بهتره-یا-حضوری؟

یادگیری زبان انگلیسی را می توان یکی از اهداف مشترک بسیاری از افراد دانست. مدتهاست که زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی تلقی می شود و افراد به دنبال این هستند که با یادگیری زبان طیفی از مزایا، از جمله گسترش ارتباطات، امکان همکاری‌های بین المللی و …. را تجربه کنند. شاید ارزش کلاس‌های آنلاین از دوره شیوع ویرویس کرونا بیشتر به چشم آمد. در آن زمان بود که با تعطیل شدن مراکز آموزشی فناوری اطلاعات آموزش را زنده نگه داشت. در این مطلب قصد داریم درباره نکات مختلف قابل ذکر درباره کلاس‌های آنلاین و حضوری توضیحات کاملی را خدمت شما ارائه کنیم.

یادگیری زبان از دیروز تا امروز

پیشرفت‌های فناوری شکل آموزش دادن و آموزش دیدن را متفاوت کرده است. وقتی افراد در گذشته تصمیم به شرکت در یک کلاس، مانند کلاس زبان را می‌گرفتند به نزدیک ترین مرکز آموزشی مرتبط مراجعه می‌کردند. اما امروزه طرز فکر افراد درباره آموزش دیدن متفاوت شده است. افراد در این باره تلاش می‌کنند که بین کلاس آنلاین و کلاس حضوری یکی را انتخاب کنند. از خودشان سوال می پرسند که باید آموزش را به صورت خودآموز دریافت کنند و یا باید برای یادگیری از یک معلم کمک بگیرند؟

چرا کلاس آنلاین تا این اندازه پرمخاطب شده است؟

علی رغم اینکه این روز‌ها آموزش‌های آنلاین بسیار رایج شده‌اند، اما نمی‌توان این طرز یادگیری را خیلی هم جدید دانست. آموزش آنلاین حدود یک دهه است که در کشور ما مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما ممکن است هنوز خیلی‌ها به سراغ این روش نرفته باشند. از آنجایی که طیفی از ما به صورت سنتی آموزش‌های مدرسه‌ای و دانشگاهی را دیده‌ایم شاید روش آنلاین آموزش دیدن برای ما قدری ناآشنا به نظر برسند.

کدام آموزشگاه آموزش زبان آنلاین بهترین است؟

طیفی از آموزشگاه‌های زبان آنلاین در کشور مشغول فعالیت هستند. به همین دلیل شاید انتخاب بهترین گزینه برای افراد قدری سخت باشد. اما درصورتی که آموزشگاه زبان مذکور دارای ویژگی‌های زیر باشد، می توان روی کیفیت عملکرد آن حساب کرد:

  • برخورداری از سابقه قابل قبول در حوزه آموزش زبان
  • استفاده از مدرسان باکیفیت و کاربلد و البته مجرب در امر آموزش زبان
  • ارائه خدمات آموزشی براساس جدیدترین و بروزترین کتب آموزش زبان
  • ارائه باکیفیت ترین محتوای آموزشی، اعم از کتاب‌های آموزشی و نیز فایل‌های صوتی
  • برخورداری از خدمات آموزشی متناسب با تمامی رده‌های سنی افراد
  • استفاده از امتحانات و آزمون‌هایی که برای سنجش بکار میروند. این آزمون‌ها باید دارای نظم قابل قبولی باشند.
  • برخورداری آموزشگاه از مجوز‌های قابل استنادی که توسط آموزش و پرورش ارائه شده‌اند.
  • و درنهایت مهم‌ترین ویژگی برخورداری از امکانات آموزش آنلاین مناسب و بروز است.

تمامی ویژگی‌های ذکر شده در بالا جزو شاخص‌هایی هستند که در آموزشگاه زبان izaban به آن‌ها توجه ویژه‌ای شده است و به شما قول می‌دهیم که تجربه آموزش آنلاین با آی زبان با تمام تجربیات قبلی شما در آموزش آنلاین کاملا متفاوت خواهد بود.

آموزشگاه زبان انلاین یا مدرس زبان آنلاین؟ مسئله ای است!

همه ما می دانیم که طیفی از شبکه‌های اجتماعی این روزها از سوی افراد قابل استفاده قرار می‌گیرند که بسیاری از افراد از این شبکه‌های اجتماعی به منظور ارتقای کسب و کار خود استفاده می‌کنند. هرچند طیفی از مدرسان خوب ممکن است در این فضا دیده شوند، اما بسیاری از افرادی که ادعای مدرس زبان بودن را دارند متاسفانه از سابقه مناسب و البته مکان قابل اعتمادی برخوردار نیستند. بنابراین اگر قرار است آموزش زبان آنلاین را به کمک موسسه‌های مربوطه دریافت کنید خیال شما راحت‌تر است. چرا که این موسسه‌های با نمایش مجوز‌هایی که برخوردار هستند قابل اعتمادتر به نظر می‌رسند.

به علاوه اینکه اطلاعاتی مانند آدرس، شماره تلفن و … را نیز به نمایش می‌گذارند تا امکان پیگیری‌های لازم برای شما فراهم باشد. به علاوه اینکه حضور دائمی مدیران آموزشگاه به صورت حضوری هم خیال شما را از بابت قانونی بودن فعالیت‌های این مجموعه‌ها راحت می‌کند.

اگر علاقه‌مند اطلاعات بیشتر در خصوص آموزشگاه زبان‌های خارجه آی زبان هستید، حتما صفحه درباره ما را مشاهده کنید.

آیا بین کلاس زبان آنلاین و حضوری تفاوتی وجود دارد؟

بله که وجود دارد. اتفاقا این تفاوت‌ها به یک یا دو مورد هم محدود نمی شوند. اما اگر از ما می پرسید که کدامیک بهتر است در جواب به شما می‌گوییم که تاحدودی پاسخ این سوال به خود شما بستگی دارد. درصورتی که بدلیل اشتغال به فعالیت‌های مختلف امکان صرف زمان برای رفت و آمد ندارید، بهتر است به سراغ کلاس‌های آنلاین بروید.

کلاس آنلاین و مزایای آن

استفاده از اینترنت کاری رایج در برنامه روزانه همه ماست. اینترنت دهکده ای جهانی است که افراد هرروز به بهانه‌های مختلف در آن گردش می‌کنند. البته که در اینجا قصد داریم درباره آموزش زبان آنلاین با شما صحبت کنیم، اما این را بدانید که کاربرد‌های اینترنت برای یادگیری زبان تنها به کلاس‌های آنلاین محدود نمی شود. بلکه می توانید از طریق این بستر با افراد در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید و با مکالمه صوتی و یا دادن پیام‌های متنی با لهجه و نوشتار و گویش‌های مخصوص به هریک آشنا شوید. اما گذشته از این مورد، مواردی را درباره مزایای کلاس آنلاین در ادامه خواهیم گفت.

عدالت آموزشی

یکی از مصادیق تحقق عدالت آموزشی را می توان کلاس‌های آنلاین دانست. درصورتی که بخواهید از آموزش آنلاین برخوردار باشید دیگر نیازی به این نیست که محدود به شهر و یا کشور خاصی باشید. به علاوه اینکه تمرکز شما روی فرایند یادگیری بیشتر می باشد.

از هر کجای تهران و ایران که باشید می‌توانید از آموزش با کیفیت در کلاس‌های آنلاین زبان موسسه izaban برخوردار شوید.

امکان یادگیری به کمک بازی

آموزش آنلاین از ارزشمندترین و با پتانسیل ترین بستر‌های آموزش می باشد. از جمله این بستر‌ها را می توان بازی سازی دانست. بسیاری از نرم افزار‌ها در دنیای امروز برای پلتفرم‌های مختلف وجود دارند که هم حالت بازی دارند و هم امکان آموزش موارد مختلف از جمله بازی را دارند. کاربر هم بازی می‌کند و هم دروس جدید را در حوزه زبان فرامی‌گیرند.

بدون ترافیک یادگیری کنید.

ترافیک یکی از پدیده‌های مزاحم در دنیای امروز می باشد. چرا که سبب می شود افراد دیر به مقصد برسند و البته زمان زیادی را در ترافیک از دست بدهند. اما آموزش آنلاین دیگر نگرانی این را برای شما ندارد که بخواهید زمان زیادی را پشت ترافیک برای رسیدن به کلاس صبر کنید.

علاوه بر اینکه زمان بسیار زیادی را نیز صرفه جویی می‌کنید که می‌توانید مجددا آن را در بحث یادگیری زبان سرمایه‌گذاری کنید.

هزینه‌های مناسب

نیازی نیست که با هم تعارف کنیم. در دنیای امروز همه ما دغدغه‌های هزینه‌های مربوط به محصولات و آموزش‌های مختلف را داریم.

کلاس-های-آنلاین-اقتصادی-تر-هستند

موضوعی مثل آموزش زبان هم که برای یادگیری آن نیاز به استمرار حس می شود نیاز به هزینه کردن در دراز مدت می باشد. درصورتی که برای آموزش از نظر مالی در تنگنا هستید آموزش آنلاین گزینه مناسبی برای شما می باشد. در آموزش حضوری علاوه بر هزینه‌های آموزش، هزینه‌هایی مانند رفت و آمد و … نیز به شما تحمیل می‌شوند.

کلاس زبان حضوری

همانطور که از نام این نوع کلاس قابل برداشت است، در این کلاس‌ها استاد و شاگرد در یک فضای آموزشی کنار هم قرار می‌گیرند. استفاده از امکاناتی مانند تخته وایت برد، ویدیو پروژکتور و نیز کتاب‌های چاپی از اصلی ترین مشخصه‌های این کلاس‌ها می باشند. مزیت این کلاس‌ها این است که افراد در محیطی پویا قرار می‌گیرند.

البته خب برخی افراد هم ممکن است برخی معایب را درباره کلاس زبان حضوری برشمارند. برای نمونه هزینه‌های این کلاس‌ها نسبت به هزینه کلاس آنلاین بیشتر می باشد.به علاوه اینکه این کلاس‌ها شاید برای افرادی که محدودیت‌های پزشکی دارند، مانند افراد معلول مناسب نباشند.

مقایسه کلاس‌های آنلاین و حضوری

کلاس آنلاین کلاس حضوری
هزینه بالاتر
صرف وقت برای رفت و آمد
صرف هزینه برای رفت و آمد
ایجاد ارتباط با سایر همکلاسی ها ✔ (تا حدودی کمتر)
بررسی تکالیف
مشکلات مربوط به اینترنت
ضبط کلاس و مشاهده دوباره کلاس
مشارکت گروهی در کلاس ✔ (تا حدودی کمتر)
صحبت کردن در کلاس

سخن آخر

در این مطلب به طور کامل به مقایسه کلاس زبان آنلاین و نیز حضوری پرداختیم. هریک از این موارد دارای مزایا و معایب خود می‌باشند که انتخاب اینکه کدام مناسب شما است به شرایط شما ارتباط دارد. بسیاری از افراد دوست دارند در محیطی قرار گیرند که حالتی پویا داشته و بتواند محیط کشور‌های خارجی را برایشان شبیه سازی کند. به همین دلیل به این افراد توصیه می‌کنیم از مزایای کلاس حضوری بهره مند شوند. اما گاهی اوقات مواردی مانند ترافیک و یا هزینه‌های بالاتر مزیت‌های این کلاس‌ها را تحت الشعاع قرار می دهند.

اما درباره کلاس‌های آنلاین هم مزایای خاصی را می توان برشمرد. از جمله امکان یادگیری و حضور در کلاس از خانه. این مزیت برای خانم‌های خانه دار و یا هر فرد دیگری که امکان حضور در کلاس‌های بیرون را ندارند نعمت می باشد. برای شرکت در این کلاس‌ها نه نیاز است بعد مسافت را به جان بخرید و نه قرار است که نگران ترافیک و دیر رسیدن و البته شهریه‌های سنگین باشید. بلکه با هزینه ای مناسب و تنها با نشستن روی صندلی خانه خود می توانید در این کلاس‌ها شرکت کنید.

امیدواریم با خواندن این مطلب به خوبی اطلاعاتی را درباره ویژگی‌های کلاس زبان آنلاین و یا حضوری بدست آورده باشید و این مطلب توانسته باشد شما را در تصمیم گیری یاری کند. از اینکه ما را تا انتهای مطلب همراهی کردید بسیار مفتخر و خرسندیم.

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *