IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

دوره ی فشرده زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟

یادگیری زبان به کمک دوره‌های فشرده هرچند که کامل نیست، اما می‌تواند به سرعت شما را به هدف‌تان برساند. در این مقاله به بررسی دوره‌های فشرده زبان انگلیسی و مدت زمان لازم برای یادگیری زبان به کمک دوره‌های فشرده پرداخته‌ایم.
چکیده این مطلب
دوره ی فشرده زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟

اولین سوالی که هرکسی در شروع یادگیری زبان انگلیسی مبتدی تا پیشرفته از خود می‌پرسد این است که یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟ و چقدر طول می‌کشد تا بتوانم انگلیسی را روان صحبت کنم؟ یا به عبارتی مدت زمان لازم برای تسلط به زبان انگلیسی و کسب مدارک لازم چقدر است؟ با ما همراه باشید.

افراد دلایل مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی دارند، مانند مطالعه رفرنس ها به زبان اصلی انگلیسی و بهره گیری از آموزش های زبان اصلی انگلیسی اما بیشترین متقاضیان یادگیری زبان انگلیسی افرادی هستند که می‌خواهند مهاجرت کنند و بیشتر این افراد تمایل دارند که زودتر به تسلط زبان انگلیسی برسند
بنابراین این افراد این پرسش را در سر دارند که برای تسلط به زبان انگلیسی چقدر زمان لازم دارند؟
روزی چند ساعت باید به یادگیری بپردازند؟ در زمینه مهاجرت وقت خیلی مهم تر از حالت عادی است بنابراین زبان آموزان باید به درستی راهنمایی شوند.

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی به طور کلی

به‌طور کلی می‌توان گفت یک فرد مبتدی می‌تواند در طول یک سال انگلیسی را یاد بگیرد. یک سال مدت زمان بسیار خوبی برای آموزش زبان انگلیسی است. متوسط مدت زمان یادگیری انگلیسی یکسال است به شرط اینکه فرد از مبتدی شروع کرده و روزی حداقل 5 ساعت زمان برای یادگیری صرف می‌کند.

البته این زمان در افراد مختلف متفاوت بوده به عوامل مختلفی از قبلی سطح زبان انگلیسی هنگام یادگیری، سطحی از زبان که از آموزش مد نظرتان است، مهارت فرد در یادگیری، میزان تلاش و زمانی که برای آموزش انگلیسی صرف می‌کنید و … بستگی دارد.

پیش از هر چیز دیگری باید ابتدا عرض کنم که به هیچ عنوان گول تبلیغات یادگیری زبان انگلیسی در یک ماه رو نخورید ، یادگیری زبان انگلیسی در یک ماه ممکن است مگر اینکه چوب جادویی هری پاتر رو داشته باشید!

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی به صورت فشرده

هر چیزی بهایی دارد و برای یادگیری هر چیزی شما باید زمان صرف کنید و انرژی بگذارید و زحمت بکشید.

برای یادگیری زبان انگلیسی هم باید وقت و تلاش تان را بگذارید و البته خبر خوب این است که اگر شما برنامه ریزی درستی داشته باشید نیاز به زمان طولانی مدت برای یادگیری آن ندارید

ولی اگر مدام در سرتان پرسش‌هایی از قبیل یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟ یا یادگیری صفر تا صد انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟ چقدر زمان برای تسلط کامل به انگلیسی نیاز داریم؟ و … می‌چرخد خیلی امیدی به یادگیری زبان نداشته باشید.

بدون شک زمان عنصر مهمی است. اما کوتاهی یا بلندی پروسه یادگیری زبان چیزی است که به خود شما و عوامل جانبی دیگری بستگی دارد.

تمرکز بیش از حد روی مدت زمان یادگیری زبان می‌تواند شما رو دلسرد کند و آزار دهنده باشد پس بهتر از بجای فکر کردن مدام به اینکه چقدر طول می‌کشد تا شما به تسلط کامل برسید زمان بگذارید و به تمرین و مطالعه مستمر بپردازید چون فعلا انقدر علم پیشرفت نکرده که آمپول آموزش زبان انگليسی به بازار بیاید و شما با تزریق آن یک شبه به زبان انگلیسی مسلط شوید!

عوامل موثر در مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی

روزی چند ساعت زبان بخوانیم تا سریع‌تر زبان را یاد بگیریم؟ بهتر است بدانید طولانی بودن یا کوتاه بودن مدت‌زمان آموزش زبان انگلیسی به عوامل مختلفی بستگی دارد که با بررسی این عوامل به راحتی می‌توانید خودتان تخمین بزنید آموزش زبان انگلیسی چقدر طول میکشد.

سطح زبان فعلی شما

اینکه شما در حال حاضر در چه سطحی از زبان هستید و قبلا چقدر در مدرسه و آموزشگاه های مختلف آموزش دیده باشید و چقدر به مطالعه ی کتاب های زبان اصلی انگلیسی و یا مشاهده فیلم های زبان اصلی انگلیسی پرداخته باشید عامل مهمی در تخمین مدت زمان تسلط شما به زبان انگلیسی است.

برای اطلاع از وضعیت فعلی زبان خودتان هم می‌توانید در آزمون تعیین سطح زبان شرکت کنید.

تا چه سطحی از زبان میخواهید یاد بگیرید؟

هر فرد در شروع یادگیری برای اینکه تخمینی از مدت زمان یادگیری زبان داشته باشد باید بداند تا چه سطحی از زبان را می‌خواهد یاد بگیرد.

چرا که برای پاسخ به اینکه چقدر طول می‌کشد تا زبان را یاد بگیرم دانستن سطح زبان فعلی و سطحی که میخواهید تا آنجا برسید الزامی است. البته باز تاکید می‌کنیم این زمان به عوامل مختلفی بستگی دارد و یک زمان تقریبی است.

چرا میخواهید زبان یاد بگیرید؟

مورد بعدی در طول زمان یادگیری زبان انگلیسی تاثیر گذار است هدف شما از یادگیری است.

به عنوان مثال اگر شما از دانشگاهی پذیرش گرفته باشید که به زبان انگلیسی تدریس می‌شود در این صورت چون میخواهید از زبان انگلیسی در یک محیط آکادمیک و تخصصی استفاده کنید نیاز به زمان بیشتری دارید تا روی واژه ها و اصطلاحات تخصصی و علمی هم کار کنید و آن هارو یاد بگیرید و در واقع این مرحله ای که به آموزش شما افزوده می شود.

ولی اگر هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی مهاجرت و گذراندن زندگی روزمره تان باشد کار شما راحت تر است و به زمان کمتری نیاز دارید.

همچنین اگر اهداف دیگری برای یادگیری زبان مانند تدریس و کسب در امد یا ارتقای شغلی باشد باز هم بازه زمانی یادگیری متفاوت است.

سن عاملی موثر در مدت زمان یادگیری زبان

سن عاملی تاثیر گذار در یادگیری زبان انگلیسی است اما چرا؟

سن برای برخی افراد تبدیل به یک مانع و معضل جدی شده است و به همین بهانه از همان ابتدا از یادگیری زبان ناامید می‌شوند.

یادگیری زبان انگلیسی در کودکی سریع تر از بزرگسالی اتفاق می افتد اما دلیل آن توانایی ذهنی بهتر کودکان نیست بلکه علت آن نبود استرس و مشغله های ذهنی و همچنین نبود ترس در یادگیری است.

بنابراین اگر بزرگسالان مشغله های ذهنی  و ترس و اضطراب خود را بتوانند به خوبی مدیریت و کنترل کنند یادگیری آن ها از کودکان هم سریع تر اتفاق
می افتد، پس سن و سال بهانه ی خوبی برای تنبلی در یادگیری نیست!

توانایی شما زمان آموزش زبان را کوتاه می‌کند

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟ به‌قدری که شما از خود و توانایی‌هایتان خبردارید.

منظورمان این است که هر آدمی برای یادگیری شیوه‌های مختلفی دارد. چقدر با شیوه‌های منحصربه‌فرد خودتان آشنا هستید؟

این مهارت‌ها درواقع می‌تواند به‌عنوان یک راه میان‌بر شما را سریع‌تر به مقصد برساند. پیش از یادگیری زبان انگلیسی، خودتان را یاد بگیرید.

انگیزه موتور محرک شما برای یادگیری زبان است

نکته مهم بعدی انگیزه است. هر چه انگیزی بیشتری داشته باشید سرعت یادگیری شما روند صعودی می‌گیرد و شما طی مدت زمان کمتری به نتیجه خواهید رسید.

هدف تاثیر مستقیم در مدت زمان یادگیری دارد

پس سعی کنید اهداف خود را در جلوی چشمان خود بگذارید و انگیزه مستحکمی برای خود بیافرینید و از یادگیری لذت ببرید که بدون انگیزه و هدف تمام وقتی که صرف یادگیری خواهید کرد برای شما عذاب آور و شکنجه خواهد بود.

در واقع یادگیری زبان برای شما فواید بسیاری دارد و فواید آن امروزه بر کسی پوشیده نیست شما با یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید با افراد در اقصی نقاط دنیا ارتباط برقرار کنید و اعتماد بنفس خود را افزایش دهید یا حتی از طریق یاد گیری آن می‌توانید ارتقای شغلی بگیرید و به در آمد بیشتری برسید و حتی زبان تدریس کنید و این گونه برای خود درآمدزایی کنید.

همچنین با یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید کتاب ها و فیلم های زبان اصلی بدون اینکه تحریفی در ترجمه اش صورت گرفته باشد رو بخوانید و تماشا کنید پس انگیزه خود را بالا ببرید تا از زبان آموزان باهدف و با انگیزه عقب نمانید

محیط یادگیری زبان

اگر شما در طول یادگیری زبان شرایط حضور در محیط زبان انگلیسی و معاشرت با انگلیسی زبانان را داشته باشید سه هیچ از بقیه جلو هستید. در واقع هرچقدر که خودتان در محیط‌های انگلیسی زبان و شرایط استفاده از این زبان قرار دهید موفق‌تر خواهید بود و سریع‌تر رشد خواهید کرد.

چقدر زمان صرف یادگیری زبان میکنید؟

اما یکی از مهم‌ترین فاکتورها در مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی پاسخ به این سوال سادست که واقعا برای یادگیری زبان تا چه حد حاضر به صرف انرژی و زمان هستید. هرچقدر مدت زمانی که در طول روز درگیر یادگیری زبان هستید افزایش پیدا می‌کند به همان اندازه مهارت و توانایی شما در زبان انگلیسی افزایش پیدا خواهد کرد.

سخن آخر – یادگیری زبان انگلیسی چند سال طول میکشد؟

برای کوتاه کردن مسیر تسلط بر زبان انگلیسی شما نیاز دارید مدتی خود را در زبان انگلیسی غرق کنید و زبان انگلیسی را در زندگی خود جا دهید و با آن زندگی کنید و البته باید این کار را با لذت و میل درونی انجام دهید وگرنه که هر کاری که با اجبار صورت بگیرد نتیجه دلخواه رو به شما نمی‌دهد.

اگر در انتظار یک عدد یا پاسخی روشن هستید باید بگوییم که راه را اشتباه آمده‌اید. هیچ استاندارد و معیار خاصی برای زمان‌بندی یادگیری زبان وجود ندارد. به تعداد افرادی که زبان‌آموز هستند و نسبت به توانایی‌هایی که هر یک از این افراد دارند زمان‌های مختلفی برای فراگیری کامل زبان انگلیسی وجود دارد.

غیر از این ها نکات و مسائلی هستند که وجود یا عدم وجود آن باعث کوتاه یا طولانی تر شدن یادگیری و تسلط کامل شما به زبان انگلیسی باشد مانند سطح دانش زبان، توانایی و مهارت‌های یادگیری، میزان و کیفیت انگیزه زبان‌آموز، هدف از آموختن زبان، استفاده از بهترین نرم افزار آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته و …که در این زمان‌بندی تأثیرگذارند.

همچنین زمانی که شما در طول روز صرف یادگیری می‌کنید از کتاب و فیلم زبان اصلی استفاده میکنید یا نه ، با انگلیسی زبانان یا حتی آنهایی که تسلط به زبان دارند معاشرت می‌کنید و آموخته های خود را تمرین می‌کنید یا نه ، همه و همه در مدت زمان یادگیری و تسلط شما تاثیر گذار هستند.

ما در این مقاله سعی کردیم به تمام عواملی که در مدت زمان یادگیری شما تاثیر گذار هستند اشاره کنیم شما هم تجربیات خود را در اختیار ما بگذارید.

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *