IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

مصاحبه کاری به زبان انگلیسی (7 صفت مهم در مصاحبه شغلی)

در این مطلب قصد داریم که مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی و قواعد آن برای شما صحبت کنیم. تلاش خواهیم کرد مواردی را توضیح بدهیم که سبب راحت تر شدن کار شما در مصاحبه های شغلی می شوند.
چکیده این مطلب
مصاحبه-شغلی-به-زبان-انگلیسی

افراد با اهداف مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی تلاش می کنند که یکی از این اهداف قطعا پیروزی در مصاحبه های شغلی می باشد. این موضوع فقط مربوط به خارج از کشور نیست و البته شرکت هایی که دارای دفتر در داخل کشور هستند هستند برای مصاجبه زبان انگلیسی را انتخاب می کنند. شاید جالب باشد اگر بدانید در برخی از جاهای دنیا سری قواعد مشترکی وجود دارند که در مصاحبه شغلی بکار می روند. پاسخگویی مفید و مختصر یکی از اصلی ترین چیزهایی است که در مسیر مصاحبه های شغلی فراگیرید.

در این مطلب قصد داریم که مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی و قواعد آن برای شما صحبت کنیم. تلاش خواهیم کرد مواردی را توضیح بدهیم که سبب راحت تر شدن کار شما در مصاحبه های شغلی می شوند. این مقاله شامل دوبخش اصلی می باشد. یکی از این بخش ها به جملاتی که سبب موفقیت می شوند اشاره دارد و بخش دیگر درباره مهم ترین صفاتی که از خود باید در مصاحبه های شغلی ذکر کنید می باشد. اگر قصد موفقیت در مصاحبه های شغلی به زبان انگلیسی را دارید تا انتها با ما همراه باشید.

در مصاحبه انگلیسی مشخصات فردی را چطور شرح دهیم؟

حتی در کشور خودمان هم به منظور معرفی خود باید به سراغ توضیحاتی درباره خود و البته محل تولد خود بروید. برای معرفی کردن محل تولد خود در زبان انگلیسی بهتر است صحبت را به شکل زیر آغاز کنید:

I was born in (Tehran/arak/karaj/ ….)

هنگامی که قصد دارید درباره محل تولد صحبت کنید باید استفاده از جمله بالا اقدام کنید. اما تحصیلات و البته محل تحصیل شما هم موارد دیگری هستند که باید در مصاحبه شغلی به آن ها اشاره کرد. بر این اساس بهتر است به منظور توضیح درباره فارغ التحصیلی دانشگاه و محلی که دانشگاهتان قرار دارد به شکل زیر عمل کنید:

I graduated from(Ferdowsi, jonid shapoor , …) In (mashhad, ahwaz, ….)

هنگامی که قصد دارید درباره این صحبت کنید که از کدام دانشگاه و در کدام شهر فارغ التحصیل شدید باید از ساختار فوق استفاده کنید. در جای خالی اول درباره دانشگاه خود صحبت کنید و جای خالی دوم را برای محل تحصیل خود بکار بگیرید. البته بد نیست از جمله زیر با ترجمه ای که درباره اش ذکر کرده ایم هم استفاده کنید:

I obtained my degree at …..

من مدرک تحصیلی خود را در …. دریافت کرده ام.

حال گاهی اوقات باید درباره سوابق کاری خود هم صحبت کنید. اگر قصد دارید بگویید که سابقه کاری شما در فلان محل کار چقدر بوده است می توانید از ساختار زیر استفاده کنید که ترجمه آن نیز در ادامه عبارت انگلیسی گفته شده است:

I have worked for such companies as ….

من در کمپانی هایی مانند …. کار کرده ام.

اما گاهی اوقات باید اشاره کنید که به دنبال این هستید که در شرکت ها و محل های کار پیش رو دنبال چه پستی هستید. به همین دلیل ساختار زیر را هم برای شما توصیه می کنیم:

I wanna find a post which can help me to (improve, … )

این عبارت را برای زمانی استفاده می کنید که قصد دارید درباره پست های مورد علاقه و هدفی که از انتصاب در آن ها دارید صحبت کنید. اما گاهی اوقات برای انجام کاری و یا رسیدن به هدف شغلی دارای شوق زیادی هستید. اگر قصد دارید این میزان از شغل را توصیف کنید باید از جمله زیر با ترجمه ای که ارائه شده است استفاده کنید:

I am Intersted greatly in ….

حتما می دانید که گاهی لازم است درباره روحیات خود صحبت کنید. در مواردی باید هماهنگی موقعیت شغلی با روحیات خود را بسنجید. به همین دلیل اگر قصد دارید در مصاحبه شغلی درباره روحیات و ویژگی های شخصی خود صحبت هایی را مطرح کنید بهتر است به جملاتی با ساختار های زیر بروید:

There is no problem if I work under pressure

مشکلی نیست اگر بنده تحت فشار کار کنم

There is no problem if I work in busy environment

مشکلی نیست اگر بنده در محیط های شلوغ کار کنم

I have Ability to

من در …. مهارت دارم.

مهم ترین صفات قابل استفاده در مصاحبه به زبان انگلیسی

اگر قصد دارید مصاحبه خوبی را پشت سر بگذارید بدانید که باید اشاره خوبی به ویژگی های مثبت داشته باشید. بنابراین در این قسمت قصد داریم که درباره مهم ترین ویژگی های مثبتی که شما باید داشته باشید صحبت کنیم. مهم ترین این ویژگی ها به شرح زیرند:

صفت Ambitious

درصورتی که فردی جاه طلب هستید که قصد رسیدن به جایگاه های بالا را دارد بدانید که این صفت را حتما باید بکار بگیرید. معادل این واژه جاه طلب می باشد که اگر قصد دارید مثالی از کاربرد این صفت را بدانید بد نیست نگاهی به جمله زیر بندازید:

I am so ambitious, and this job can help me find great opportunities.

من جاه طلب هستم و این شغل می تواند به من کمک کند که فرصت های بزرگ را تجربه کنم.

صفت Confident

معنای این واژه مصمم و با اراده می باشد و به وجود اعتماد به نفس در افراد اشاره دارد. اگر فردی دارای اعتماد به نفس هستید حتما باید از این صفت استفاده کنید. انجام کار های بزرگ نیاز به اعتماد به نفس دارد و اگر به این مورد اشاره کنید قطعا تاثیر خوبی روی ذهنیت مصاحبه کننده خواهید گذاشت. بد نیست جمله ای را مثال بزنیم که در آن از این صفت استفاده شده است. برای نمونه به جمله زیر نگاه کنید: نیست جمله ای را مثال بزنیم که در آن از این صفت استفاده شده است. برای نمونه به جمله زیر نگاه کنید:

I’m confident that i can to help your company to improve

من مصمم هستم میتوانم به شرکت شما کمک کنم تا پیشرفت کند.

صفت Conscientious

معنای این صفت عبارت وظیفه شناس می باشد. قطعا در هر محل کاری برخورداری از وجدان کاری بالا یک ویژگی مهم تلقی می شود که درباره مشاغل خارج از کشور این مورد بیش از پیش اهمیت دارد. اگر قصد دارید خیال کارفرما را درباره وجدان کاری خود راحت کنید جمله زیر می تواند مثال خوبی برای شما باشد :

I am very conscientious

صفت Diligent

درصورتی که از سخت کوشی و دقت خاصی برخوردار هستید حتما این صفت را در توصیف خودتان بکار بگیرید. البته اگر به دنبال واژه مترادف مناسبی هستید از عبارت methodical هم می توانید استفاده کنید. جمله زیر می تواند مثال خوبی برای کاربرد این صفت باشد:

If you wanna Know me, you should know that I am diligent person

اگر فردی هستید که به راحتی و بدون مشکل با دیگران ارتباط برقرار می کنید حتما بخش بعدی را نگاهی بندازید.

صفت easy – going

درصورتی که به خوبی توانایی برقراری ارتباط با دیگران را دارا می باشید حتما از این صفت استفاده کنید. اگر قصد دارید که کاربردی از این صفت را بدانید بد نیست نگاهی به جمله زیر بندازید :

I am easy – going, I can get along with people easily

من خیلی دربرقراری ارتباطات خوب هستم. به راحتی می توانم با مردم ارتباط برقرار کنم.

Punctual

این صفت به وقت شناسی افراد اشاره دارد. حضور به موقع در محل کار و انجام به موقع پروژه های مشتریان چیزی است که باید هر فرد جویای کاری در خود پرورش دهد. اگر روحیه مسئولیت پذیری را تا این اندازه در خود می بینید می توانید به عنوان مثال از جمله زیر برای معرفی خود و شرح ویژگی وقت شناسی خود استفاده کنید :

I am very Punctual.I do what I gotta do on time

من خیلی وقت شناس هستم. من هرآنچه که باید انجام دهم را درست سر موقع انجام می دهم.

صفت Reliable

امانت داری از اصلی ترین ویژگی هایی است که افراد در موقعیت های مختلف از جمله موقعیت های شغلی باید داشته باشد.

If you wanna employ a reliable person, you should know that I am very Reliable

اگر قصد دارید یک فرد قابل اطمینان استخدام کنید, باید بدانید که من خیلی قابل اعتمادم.

سخن آخر

در این مطلب به طور کامل درباره مهم ترین راه هایی که کمک می کنند در مصاحبه های شغلی موفق بشوید برای شما توضیحات کاملی را ارائه کردیم. قطعا هر فردی قصد دارد به منظور ارتقا درامد آن هم در این روزگار پر از تورم و گرانی قیمت ها به سراغ درامد های ارزی و کارکردن در اماکن خارجی باشد. از آنجایی که اشتغال در مراکز خارجی اصول و ضوابط خاص خودش را دارد و در محل های کار خارج از کشور وجدان کاری دارای اهمیت بسیاری می باشد به همین دلیل باید بانهایت ظرافت و حرفه ای گری در این مصاحبه ها حاضر شد. چند جمله را به منظور پاسخدهی راحت شما به سوالات مربوط به معرفی خودتان در این مطلب ذکر کردیم. از طرف دیگر درباره مهم ترین صفات شغلی که به شما کمک می کنند در مصاحبه توصیف بهتری از خود داشته باشید هم توضیحات کاملی را ارائه کردیم. امیدواریم با خواندن این مطلب به خوبی درباره اصول موفقیت در مصاحبه های شغلی به زبان انگلیسی اطلاعات کاملی را بدست آورده باشید. از اینکه ما را تا انتها همراهی کردید از شما عزیزان ممنونیم.

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *