IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

۱۰ تا از بهترین کانال های یوتیوب برای یادگیری زبان

تقویت زبان به کمک کانال‌های یوتویوب یکی از روش‌های عالی و مناسب برای افرادی است که با مشاهده و گوش کردن یاد میگیرند. در این مقاله ده تا از بهترین کانال‌های یوتویوب که به کمک آن‌ها می‌توانید سطح زبان خود را بهبود ببخشید معرفی کرده‌ایم.
چکیده این مطلب
ده تا از بهترین کانال های یوتویوب برای یادگیری زبان

در این مقاله قصد معرفی ۱۰ کانال کاربردی یوتیوب برای یادگیری زبان انگلیسی را داریم. امروزه به دلیل دسترسی آسان به اینترنت و محتوای آموزشی رایگان یوتیوب محبوبیت زیادی پیدا کرده است بخصوص از دوران کرونا یوتیوب یکی از بهترین ابزار ها در زمینه ی آموزش از جمله زبان انگلیسی است پس آن را دست کم نگیرید.

شما در یوتیوب تمام امکانات لازم که برای یادگیری زبان انگلیسی نیاز دارید را در اختیار دارید اما عوامل مختلفی در یادگیری شما تاثیر گذار هستند.

شما نباید به این کانال به چشم صرفا سرگرمی نگاه کنید بلکه بهتر است برنامه ریزی کنید و بطور مستمر از محتوای این کانال ها جهت آموزش استفاده کنید و آموخته های خود را طی بازه های زمانی مناسب دوره و مرور کنید تا آموزش ها تثبیت شوند.

۱. کانال یوتیوب Jennifer ESL

جنیفر همان معلم زبان صبوری است که همیشه آرزوی داشتن آن را می کردید.

کانال یوتویوب Jennifer ESL مناسب یادگیری زبان
تدریس بسیار واضحی دارد و تمام بخش هایlistening  و  reading  و گرامر  و لغت و تلفظ رو بنابر لهجه ی امریکن پوشش می دهد.

چیزی که این کانال را از بین سایرین متمایز کرده است ارائه روان و ساده و واضح است که به راحتی مبتدیان می توانند از آن استفاده کنند. این کانال تمرکز ویژه بر روی تفظ دارد

۲. کانال یوتیوب EnglishClass101.com

این کانال مناسب آن دسته از زبان آموزانی است که درک عمومی خوبی از زبان دارند و میخواهند پیشرفت سریع تری داشته باشند.

کانال-یوتویوب-EnglishClass101.com-مناسب-یادگیری-زبان

این کانال بنابر لهجه ی بریتیش است و شما با دنبال کردن این کانال با فرهنگ های انگلیسی آشنا می‌شوید

۳. کانال یوتیوب Let’s Talk

این کانال هم تمام زمینه های گرامر، واژگان، تلفظ، عبارات پراستفاده، آمادگی آزمون آیلتس و مهارت‌های مصاحبه شغلی را پوشش می‌دهد و تدریس بسیار ساده و روان دارد و مناسب آن دسته از افرادی است که می‌خواهند مهارت های انگلیسی خود را بهبود بخشند و پیشرفت داشته باشند.

کانال-Let's-Talk-مناسب-یادگیری-زبان-انگلیسی

افرادی که مبتدی هستند هم با یک برنامه ریزی درست می‌توانند به راحتی با استفاده از آموزش های این کانال پیشرفت کنند

۴. کانال یوتیوب VOA Learning English

کانال VOA Learning English گزارش‌های خبری زیرنویس‌شده‌ای را ارائه می‌دهد که با زبان ساده‌تر، صدای بلند و سرعتی کمتر از حد معمول خوانده می‌شوند.

کانال-آموزشی-VOA-Learning-English

این کار به بیننده زمان می‌دهد تا زیرنویس‌ها را بخواند و به هر کلمه واضح و آرام گوش دهد. با دنبال کردن این کانال مهارت های انگلیسی شما خیلی زود ارتقا پیدا می‌کند و listening  شما قوی می شود

۵.کانال Rachel’s English

یکی از بهترین و متنوع ترین و جامع ترین کانال هایی که می‌توان معرفی کرد کانال ریچل است که بسیار دلسوزانه و جامع تدریس می‌کند و تمرکز ویژه ای روی تلفظ و آوا دارد.

کانال-یوتویوب-Rachel's-English-برای-یادگیری-زبان-انگلیسی

اگر با حوصله این کانال را دنبال کنید نحوه ی تلفظ و نوع صحبت کردن شما شبیه به بومی های انگلیسی زبان خواهد شد. شما در این کانال بسیار از اصطلاحات کاربردی را یاد می‌گیرید و از زبان خواندن لذت خواهید برد

۶.کانال Learn English with Rebecca

شما هر هدفی که از مطالعه زبان انگلیسی داشته باشید را این کانال پر محتوا پوشش می دهد خواه این هدف تقویت مکالمه باشد یا نوشتن، خواندن، شنیدن، گرامر و یا لغات. به راحتی می توانید در تمامی این زمینه های آموزش با کیفیت و کاربردی ببینید.

کانال-یوتویوب-engvid

این کانال مدرس جوان و با انگیزه ای دارد که دلسوزانه و با اشتیاق به شما تدریس می‌کند.

7. کانال یوتویوب English with Lucy

این کانال توسط لوسی ارل در ژانویه 2016 و درحالی‌که دانشجوی سال آخر دانشگاه بود راه‌اندازی شد. ویدئو های لوسی ارل جذابیت بصری زیادی دارند و این یکی از مهم ترین دلایل جذب مخاطب و محبوبیت او است و این کانال یکی از بهترین و پر محتوا ترین کانال هایی است که در زمینه آموزش زبان در یوتیوب وجود دارد.

لوسی ارل بیشتر به لهجه ی بریتیش تدریس می کند و آن هایی که به این لهجه علاقه دارند می توانند نکات تلفظی بسیار از کانال لوسی یاد بگیرند و از تدریس اون لذت ببرند.

کانال-زبان-English-with-Lucy

لوسی همچنین در بعضی از ویدئو های خود به تفاوت های سه لهجه ی آمریکایی ، بریتیش و استرالیایی هم پرداخته است پس این کانال برای شیفتگان لهجه های مختلف هم می تواند بسیار جذاب و جالب توجه باشد

۸.کانال یوتویوب BBC Learning English

موسسه ی BBC یک موسسه ی متبحر و نام آشناست و بهترین مدرسان در آن به تدریس می پردازند و نظم آن ها در آپلود ویدئو های آموزشی می تواند یادگیری زبان انگلیسی را برای شما به یک عادت مستمر تبدیل کند.

کانال-زبان-BBC-Learning-English

حسن بزرگ این کانال ویدئو های کوتاه آن است که مخاطب را خسته نمی‌کند و اینکه آموزش های آن بنابر لهجه بریتیش است. محتوای آن از اخبار روز دنیاست ومهارت های انگلیسی شما را تا سطح زیادی ارتقا می دهد.

۹.کانال ENGLISH With James

کانال یوتیوب جیمز رو یک معلم کانادایی راه اندازی کرده است که معلم بسیار با تجربه ای و سالها مشغول تدریس زبان انگلیسی است ،حسن آموزش این کانال محتوای آموزشی طنز گونه آن است. محتوای طنز و آموزش یا خنده و شادی سرعت یادگیری را چند برابر می کند و باعث می‌شود مطلب همیشه یادتان بماند!

کانال-ENGLISH-With-James

یکی دیگر از حسن های کانال جیمز استفاده از تخته در ویدئو هایش است و در این صورت شما حس حضور در کلاس درس را دارید و یکی دیگر از ویژگی های خوب کانال جیمز منظم بودن آن در بارگذاری مطالب است که به یادگیری شما هم نظم می دهد و به آن استمرار می‌بخشد و شما هر جمعه می‌توانید منتظر یک ویدئو آموزشی جذاب و شاد و پر محتوا از کانال جیمز باشید.

۱۰.کانال یوتویوب English Addict with Mr Duncan

آقای دانکن یک مدرس بریتانیایی است و از سال ۲۰۰۶تدریس آنلاین را آغاز کرده است پس یک مدرس با تجربه و کار کشته به حساب می‌آید. آقای دانکن هم به تولید محتوای طنز می پردازد و زبان آموزان را ترغیب به دنبال کردن محتوا های موجود در کانال خود می کند.

کانال-آموزشی-English-Addict-with-Mr-Duncan

شما با شرکت در گفتگو های زنده (لایو) آقای دانکن فرصت پرسش و پاسخ با ایشان را دارید و می توانید سوالاتی که با تماشای ویدئو ها برایتان پیش می آید را جایی یادداشت کنید که فراموشتان نشود و در لایو های هفتگی آن را بیان کنید.

سبک تدریس آقای دانکن بنابر لهجه ی بریتیش است و مخصوص شیفتگان لهجه بریتیش است. با دنبال کردن کانال آقای دانکن به یادگیری زبان انگلیسی اعتیاد پیدا می‌کنید چون تمام محتوای آقای دانکن شاد و جذاب و طنز گونه و البته پر محتوا است و این کانال برای تمام زبان آموزان از مبتدی تا پیشرفته مناسب است .

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم ۱۰ تا از جذاب ترین و پر محتوا ترین کانال های یوتیوب را به شما معرفی کنیم تا تمام امکانات لازم برای آموزش و یادگیری شما تامین شود. برای انتخاب یک کانال و شروع یادگیری می‌توانید محتوای چند تا از این کانال ها را ببینید و با هر کدام که راحت تر بودید انتخابش کنید و طی یک برنامه ی مستمر شروع یه یادگیری کنید.

موفق باشید

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *