IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

10 تا از بهترین سایت‌ها و برنامه‌های آموزش رایگان زبان انگلیسی

برای یادگیری و آموزش آنلاین زبان به صورت رایگان سایت ها و اپلیکیشن‌های مختلفی وجود دارند که در این مقاله به معرفی و بررسی ده تا از بهترین منابع یادگیری زبان که به صورت رایگان می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، پرداخته‌ایم.
چکیده این مطلب
بهترین-وبسایت-ها-و-اپلیکیشن-ها-برای-یادگیری-رایگان-زبان-انگلیسی

این روزها با پیشرفت فناوری و راه اندازی بسیاری از وب سایت های اینترنتی می توان انتظار این را داشت که برای هر موضوع آموزشی طیفی از منابع رایگان در دسترس قرار گیرند. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم به منابع آموزش زبان انگلیسی رایگانی که به بهبود یادگیری زبان انگلیسی کمک می کنند بپردازیم. با استفاده از این موارد و درصورت برخورداری از پشتکار و نظم کافی می توانید انتظار پیشرفت قابل توجه در زمینه زبان انگلیسی را داشته باشید.

بهترین منابع رایگان آموزش زبان انگلیسی

منابع متعدد و مختلفی برای یادگیری رایگان زبان انگلیسی وجود دارند اما مهم ترین منابع رایگان زبان انگلیسی که به کمک آنها می توانید امیدوار به پیشرفت باشید را در ادامه همراه با توضیحات هرکدام برای شما گردآوری کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

Duolingo

شاید خیلی از شما این نام آشنا را شنیده باشید. درمیان منابعی که این مطلب از آن ها اسم می بریم شاید این نام از سایر نام ها شناخته شده تر باشد. این سایت یکی از بهترین منابع آموزش زبان رایگان برای افرادی می باشد که به دنبال یادگیری توام با سرگرمی و بازی هستند. برای نمونه زمانی که وقت های مرده خود را تجربه می کنید و یا درحال صرف ناهار هستید می توانید یادگیری زبان انگلیسی را با این نرم افزار به شکل سرگرمی تجربه کنید.

آموزش-آنلاین-زبان-به-صورت-رایگان-با-duolingo

این بستر آموزشی به خوبی امکان ارتباط شما با دوستانتان را هم فراهم می کند. به طوری که می توان ارتباط موثری بین دوستان و یا اعضای خانواده به کمک فیس بوک برقرار کنید. مهم ترین مزایای استفاده از این سایت برای یادگیری رایگان زبان به شرح زیرند:

  • هرکسی در نقطه به نقطه دنیا می تواند از این منبع آموزشی بدون هرگونه تبلیغات استفاده کند.
  • به کمک این نرم افزار امکان بررسی پیشرفت شما فراهم می باشد.
  • درس های دوره ای درنظر گرفته شده در این نرم افزار از فراموشی محتوای تدریس از سوی شما جلوگیری می کند.
  • به کمک متخصصان فعالی که در بخش پشتیبانی سایت هستند می توانید میزان پیشرفت خود را با دیگران مقایسه کنید
  • برخورداری از آزمون تعیین سطح یکی از بهترین مزایایی است که این منبع آموزشی برخوردار می باشد.

FluentU

این بستر آموزشی امکان استفاده از خدمات خود را تا 18 دلار برای فراگیران خود فراهم کرده است. در هر سطحی از زبان که باشید امکانات و آپشن های این بستر آموزشی شما را جذب خود می کنند. برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی از سوی شما از ویدیو های مربوط به دنیای واقعی در این نرم افزار استفاده شده است. برای نمونه می توان به ویدیو های مربوط به موسیقی و یا پیش پرده ای از فیلم های سینمایی محبوب سراسر دنیا اشاره کرد. درصورتی که نگاهی به این ویدیو های سرگرم کننده بندازید خودتان درخواهید یافت که چقدر درکنار سرگرم کننده بودن از نظر یادگیری مفید هستند.

Handstart2 from Defense Language Institute

اگر یک زبان آموز تازه کار هستید بدانید برای پیشرفت در زبان انگلیسی به خوبی میتوانید روی این منبع آموزشی حساب باز کنید. این منبع آموزشی دارای دو قسمت می باشد و هریک از این دو قسمت دارای ده بخش می باشد. دسترسی به هریک از این قسمت ها به کمک آی پاد و یا  اینترنت قابل دسترسی هستند. دومین قسمت این منبع آموزشی برای افراد بیشتر مناسب است که قصد دیدن فیلم های جنگی را به صورت زبان اصلی دارند.

Hello – Hello World

این منبع آموزشی تا 99.29 دلار در سال امکان استفاده رایگان دارد و برای افرادی مناسب است که از تولیدات اپل استفاده می کنند. بنابراین اگر هریک از محصولات iPhone, iPod و یا iPad را دراختیار دارید برای یادگیری هرچه بهتر زبان انگلیسی می توانید روی این سایت حساب کنید. این سایت از کادر حرفه ای برخوردار است و اگر قصد دارید یک سفر کاری و یا سفر به منظور دادن امتحان خاصی را تجربه کنید می توانید به خوبی روی آن حساب کنید.

لینگوتایز

به عنوان یک منبع آموزشی دو زبانه از امکانات خوبی در این وب سایت آموزشی می توانید استفاده کنید. مزیت این منابع و امکانات این است که در بسیاری از موارد به صورت رایگان دراختیار فراگیران قرار می گیرند. اداره این سایت را طیفی از بهترین و شناخته شده ترین اساتید زبان انگلیسی برعهده دارند و به همین دلیل خدمات این سایت در بالاترین سطح از نظر کیفی قرار دارند. در این سایت می توانید انواع مختلف موضوعات آموزشی از جمله: مقالات آموزش زبان, اصطلاحات زبان انگلیسی, آموزش های گرامری, ضرب المثل ها و … را فراگیرید. نرم افزار آموزشی لینگوتایز را می توانید روی سیستم عامل های مختلف از جمله اندروید, لینوکس و یا IOS نصب کنید.

Internet Polyglot

اگر به دنبال یک منبع بسیار کارامد برای یادگیری زبان انگلیسی هستید, حتما استفاده از این منبع را یک ضرورت تلقی کنید. شما در این سایت آموزش زبان با برخی آپشن ها رو به رو می شوید که بقیه منابع آموزشی از آن برخوردار نیستند. در این سایت می توانید هر درسی که منتشر شده است را به ترجمه دلخواه دربیاورید. برای نمونه امکان اینکه از طریق زبان فرانسه به یادگیری زبان اسپانیایی بپردازید وجود دارد.

LearnaLanguage.com

آیا به دنبال ثبت نام کلاس زبان آنلاین رایگان هستید؟ چرا نگاهی به این سایت پر محتوا نمیندازید؟ در این سایت تنوع بالایی از درس های رایگان را می توانید مشاهده کنید. اما با این حال ممکن است این سایت با سایر سایت های آموزش زبان دارای تفاوت خاصی باشد. ممکن است برخی ویژگی های عجیب و غریب در این سایت دیده شوند.

یادگیری-آنلاین-زبان-انگلیسی-به-صورت-رایگان-با-وبسایت

برای نمونه فرض کنید قصد دارید در زبان اسپانیایی پیشرفت کنید.برای اینکار می توانید به سراغ بازی Burnito Builder بروید تا با طیفی از واژه های اسپانیایی متنوع آشنا بشوید. به نظر می رسد که این سایت با درنظر گرفتن سرگرمی های جذاب به خوبی امکان اینکه با سرگرمی زبان را یادبگیرید فراهم کرده است.

دوره های آنلاین آلیسون

دوره های زبان انگلیسی آلیسون ابتدا در سال 2007 خود را به علاقه مندان به زبان انگلیسی معرفی کردند. به جرئت از آلیسون می توان به عنوان یکی از موفق ترین سایت های برگزار کننده دوره های آموزشی رایگان یاد کرد. هنوز هم بعد از گذشت 16 سال از شروع فعالیت این سایت هنوز هم می توان از این گزینه به عنوان یک راه مطمئن برای یادگیری زبان انگلیسی اشاره کرد. چرا که هنوز هم در این وب سایت می توان بالای هزار دوره آموزشی را دید. به علاوه اینکه در این سایت تلاشی برای بهبود مهارت های شغلی زبان آموزان صورت گرفته است. این امر به زبان آموزان کمک می کنند که با پیشرفت در دانش زبانی پیشرفت های شغلی را هم تجربه کنند.

MOOEC

سایت دیگری که به کمک آن می توانید به راحتی دوره های آموزشی زبان انگلیسی را به راحتی شرکت کنید این وب سایت می باشد. البته که این وب سایت یک ویژگی خاص دارد و آن این است که فقط زبان انگلیسی در این سایت آموزش داده می شود. در هر سطحی از زبان انگلیسی که باشید می توانید با استفاده از محتواهای آموزشی این سایت پیشرفت خوبی را تجربه کنید. این سایت دوره هایی را ارائه می کند که نسبت به سایر دوره ها طول کوتاه داری دارند. بنابراین اگر هنوز در انتخاب آموزش آنلاین به عنوان گزینه ای برای یادگیری زبان شک دارید توصیه می کنیم که به سراغ این سایت بروید. چرا که درباره هر دوره آموزشی زمان زیادی از شما گرفته نمی شود.

FutureLearn

این سایت از محبوب ترین سایت های منتشر کننده دوره های زبان انگلیسی می باشد. محتواهای آموزشی این سایت نیز به صورت کاملا رایگان دراختیار مدرسین قرار می گیرد. البته که محتواهای رایگان تنها مزیت این سایت نیست. چرا که محیط دوستانه و اجتماعی این سایت هم مزیت دیگری است که یادگیری در بستر این سایت را شیرین و شیرین تر می کند. این سایت افرادی که در دوره هایش شرکت می کنند را به سمت اجتماعی بودن سوق می دهد. به طوری که افراد بعد از یادگیری زبان انگلیسی با سایر کاربران به زبان انگلیسی تعامل کنند. مکان های مختلفی برای برگزاری دوره های آموزشی این سایت انتخاب می شوند. از مهم ترین این امکان می توان مواردی مانند شورای انگلیس و یا موزه بریتانیا اشاره کرد. درست مانند سایر دوره های آموزشی,دوره های FutureLearn  نیز هر هفته به زبان آموزان مختلفی تدریس می شوند.

سخن آخر

در این مطلب به طور صفر تا صد درباره بهترین گزینه ها به عنوان کلاس زبان آنلاین برای شما صحبت کردیم. بدلیل اهمیتی که زبان انگلیسی و تسلط به آن در دنیای امروز دارد, افراد با انگیزه های مختلف به دنبال پیشرفت در این زبان خارجه هستند. اما مواردی مانند مشکلات مالی و یا کمبود وقت شاید این اجازه را به هرکسی ندهند. به همین دلیل در این مطلب تلاش کردیم دغدغه این افراد را با معرفی این گزینه های آموزشی برطرف کنیم. زمانی یادگیری زیبا و جذاب می شود که افراد به آن به چشم یک سرگرمی و بازی نگاه کنند. درست مانند برخی از وب سایت های آموزشی که به همین شکل دست شما را در مسیر یادگیری زبان انگلیسی می گیرند. امیدواریم با خواندن این مطلب به طور کامل درباره بهترین منابع آموزشی رایگان زبان انگلیسی اطلاعات کاملی را بدست آورده باشید. از اینکه تا انتهای مطلب ما را همراهی کردید از شما عزیزان ممنونیم.

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *