IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان

یادگیری زبان انگلیسی در هیچ سنی دیر نیست. در این مقاله به بررسی بهترین روش‌هایی که بزرگسالان برای تقویت زبان انگلیسی خود می‌توانند از آن‌ها کمک بگیرند پرداخته‌ایم.
چکیده این مطلب
بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان

این روز ها تسلط به زبان انگلیسی یک ضرورت حساب می شود و عدم تسلط نسبی به این زبان افراد را دچار کمبود اعتماد به نفس خواهد کرد. به همین دلیل افراد با رده سنی های مختلف به دنبال این هستند که سطح زبان انگلیسی خود را ارتقا دهند. اما نکته اینجاست که دربین افرادی که قصد دارند زبان انگلیسی را فراگیرند بزرگسالان نسبت به افراد کم سن تر کار سخت تری دارند. چرا که توان یادگیری کودکان بیشتر بوده و دغدغه های آن ها نسبت به افراد بزرگتر کمتر است. در ادامه درباره بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان توضیح کاملی خواهیم داد.

بزرگسالان و سختی های یادگیری زبان

در بزرگسالی دغدغه های افراد متفاوت با زمان کودکی می باشند. به طوری که به طرز قابل توجهی ذهن فرد را درگیری می کنند و سطح یادگیری را تحت تاثیر قرار می دهند. برای نمونه دغدغه های شغلی و خانوادگی از مهم ترین عواملی هستند که امکان یادگیری را برای بزرگسالان نسبت به کودکان سخت تر می کنند. در ادامه درباره بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی برای افراد بزرگسال صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چگونه در بزرگسالی زبان انگلیسی را فرا گیریم؟

در ادامه این مطلب تمامی گام هایی که منجر به ارتقا سطح زبان انگلیسی شما می شوند را تشریح خواهیم کرد. چرا که هر فردی از نظر ویژگی های یادگیری با فرد دیگر ممکن است متفاوت باشد. با ما همراه باشید تا این روش های یادگیری مختلف را خدمت شما تشریح کنیم.

سخت گیر و واقع بین باشید

فردی که در بزرگسالی می خواهد زبان انگلیسی را یاد بگیرد حتما هدف خاصی دارد. بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل در یک کشور خارجی این کار را انجام می دهند. همچنین ممکن است برای فرد موقعیت شغلی خاصی خارج از کشور ایجاد شده باشد. به هر حال چیزی که مهم است این است که برای یادگیری این زبان خارجی شیرین از اهداف واقع بینانه برخوردار باشید. به خوبی قواعد و لغات و البته اصطلاحات انگلیسی را فرا بگیرید و سپس آن ها را در تعامل با افراد مانند خود بکار بگیرید. در مسیر یادگیری زبان انگلیسی ممکن است برخی عوامل شما را بی انگیزه کنند. بهترین کار برای مقابله با این بی انگیزگی نوشتن اهداف از یادگیری و مرور آنهاست. شاید یکی از دلایلی که کار را برای شما سخت می کند, بی خبری شما از سطح زبان شماست. برای همین توصیه می شود در آزمون های تعیین سطح اشاره کنید. در ادامه راجع به این موضوع بیشتر صحبت می کنیم.

آزمون تعیین سطح از نان شب واجب تر

قطعا همه ما در دوران مدرسه، در مقاطع متوسطه اول و دوم دروس زبان انگلیسی را گذرانده ایم. این بدان معناست که هریک از ما میزان متفاوتی از پیش زمینه زبان انگلیسی را دارا می باشیم. برای همین بهتر است برای شناخت بهتر جایگاه خودمان در مسیر یادگیری زبان از آزمون های تعیین سطح استفاده کنیم. آزمون تعیین سطح استاندارد و قابل قبولی نیز در وبسایت izaban موجود است که می‌توانید در آن شرکت کنید:

شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی بزرگسالان

در مسیر یادگیری خجالت را کنار بگذارید!

هیچ یک از مواردی که در مسیر یادگیری زبان انگلیسی فرا می گیرید بدون بکارگرفتن ارزش ندارد. اگر کلمه و یا گرامر جدیدی را یاد گرفته اید, حتما آن ها را در مکالمه با پارتنر زبان و یا سایر افرادی که در اطراف شما با انگلیسی آشنا هستند به کار بگیرید.

خچالت-کشیدن-دریادگیری-زبان-ممنوع

متاسفانه برخی از افراد بعد از یادگیری دروس جدید روزه سکوت می گیرند. درحالی که آموزش با بکارگیری آموخته ها کامل می شود. اصلا اشکالی ندارد اگر در بکارگیری این دانسته ها دچار اشتباه شوید.

بجای عجله کردن از مسیر لذت ببرید

فکر کردن به اینکه چه زمانی یک آموزش تمام می شود شما را ممکن است بی انگیزه کند. چرا که هیچ دانش و مهارتی یک شبه به اندوخته های علمی و مهارتی شما اضافه نمیشود.  علی رغم پیشرفت های علم پزشکی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی هیچ آمپول و قرصی تولید نشده است. خود را برای یک مسیر طولانی اما لذت بخش آماده کنید. اگر با تبلیغی رو به رو شدید که ادعای مسلط کردن شما ظرف 40 روز به زبان انگلیسی را مطرح میکرد,مطمئن باشید این تبلیغ جنبه بازار گرمی داشته است. بنابراین با اهداف واقع بینانه کفش های آهنی خود را آماده کنید.

کلاس های آنلاین را از یاد نبرید

علی رغم اینکه این روش از برگزاری کلاس روش جدیدی نیست, اما جدیدا استقبال زیادی از آن میشود. ارزش این کلاس ها زمانی مشخص شد که در دوران کرونا همین کلاس ها به بقای آموزش کمک کردند. کلاس های آنلاین مزایای بسیاری را دارا می باشند. برای نمونه بی نیازی از رفت و آمد و البته هزینه های مناسب از جمله این مزایا می باشند. بهترین گزینه ها برای شرکت در کلاس های آنلاین; دانشجویان و البته زنان خانه دار می باشند.

پارتنر زبان انگلیسی فراموش نشود

این یک حقیقت است که ایران کشوری غیر انگلیسی زبان است. اما این دلیل نمی شود که ما از افرادی با هدف مشترک بی بهره باشیم. به همین دلیل توصیه می کنیم به منظور تقویت سطح زبان انگلیسی خود از یک همراه بهره گیرید. این پارتنر میتواند فردی در خانه باشد, می تواند یکی از دوستان شما باشد و یا یک فرد کاملا غریبه باشد که صرفا با شما در فضای مجازی آشنا شده است.

به سراغ کلمات هم آوا بروید.

کلمات هم آوا ممکن است تلفظ یکسانی داشته باشند, اما دارا معنای مختلفی می باشند. به همین دلیل اگر قصد دارید مهارت های نوشتاری خود را ارتقا دهید این کلمات بهترین گزینه هستند. علاوه بر ارتقای مهارت نوشتاری این کلمات سبب گسترش یافتن دایره لغات شما نیز می شوند. در حوزه یادگیری زبان انگلیسی به کلمات هم آوا, کلمات Homophone گفته می شود. به عنوان مثال ما دو کلمه hear و here  را عنوان دو کلمه که تلفظ یکسان, اما معنای متفاوت دارند به شما معرفی می کنیم.

از یادگیری زبان سرگرمی بسازید!

شاید بسیاری از شما به حوزه ورزش علاقه مند باشید. همچنین ممکن است بسیاری از شما علی رغم ناآشنا بودن با زبان انگلیسی، حسی که در برخی آهنگ های انگلیسی می باشد را دوست داشته باشید.

از-یادگیری-زبان-سرگرمی-بسازید

بنابراین تلاش کنید با مطالعه مجلات ورزشی انگلیسی یا ترجمه آهنگ مورد علاقه خود دانش انگلیسی خود را ارتقا دهید.

وقت های مرده برای یادگیری انگلیسی غنیمت هستند!

هرکدام از ما ممکن است تایمی از روز را در تاکسی و یا اتوبوس باشیم. به همین دلیل چقدر خوب می شود از این زمان ها برای یادگیری استفاده کنیم. این روزها هر شهروندی از یک تلفن همراه هوشمند برخوردار می باشد. به همین دلیل می توانید با استفاده از این تلفن همراه و با ریختن فایل های یادگیری انگلیسی و نرم افزار های مربوط به یادگیری این زبان بهترین استفاده را از وقت های مرده خود کنید.

بزرگسال بودن به معنی محدودیت داشتن نیست

وقتی از برخی از افراد می پرسیم که قصد دارید زبان انگلیسی را یاد بگیرید یا خیر این جواب را می دهند: ” ما دیگر پیر شده ایم.” اما این را بدانید که بزرگسال بودن به این معنا نیست که باید آرزوی یادگیری زبان را به گور برد. علی رغم اینکه افراد در کودکی ممکن است به صورت غریزی زبانی را یاد گیرند, اما بزرگسالان هم امکان یادگیری زبان خارجه را به صرورت سیستماتیک دارند. در مسیر یادگیری زبان انگلیسی نظم و پشتکار حرف اول را می زند. برای همین با برنامه ریزی مناسب تلاش کنید این زبان را بدون مشکل یاد بگیرید.

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی

اگر به دنبال این هستید تا بدانید چقدر طول می کشد زبان انگلیسی را یاد بگیرید, بدانید جواب این سوال به عوامل زیر بستگی دارد:

  • میزان زمانی که در روز برای یادگیری صرف می کنید.
  • نظم و پشتکاری که در مسیر یادگیری به خرج می دهید.
  • روشی که برای یادگیری به خرج می دهید!
  • منابعی که برای یادگیری مورد استفاده قرار می دهید.
  • عملکرد آموزشگاهی که زبان را به شما آموزش می دهد.
  • و ….

سخن آخر

در این مطلب به طور کامل درباره اینکه بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان کدام است صحبت کردیم. شاید اگر تا ده سال پیش کسی از تسلطش به زبان انگلیسی میگفت تقدیر و تحسین بسیاری از افراد را به دنبال خود می کشاند. اما امروزه اهمیت یادگیری زبان انگلیسی به گونه ای است که اگر کسی مسلط باشد شاید کمتر از قبل تحسین بشود, اما اگر کسی این تسلط را نداشته باشد بیشتر از قبل جا برای سرزنش دارد. چرا که با افزایش منابع مطالعاتی در بستر اینترنت یادگیری زبان انگلیسی نسبت به سالیان گذشته بسیار آسان تر شده است.

در مسیر یادگیری زبان انگلیسی, بجای یادگیری خودآموز این زبان بهتر است که در کلاس های حضوری و یا آنلاین شرکت کنید. چرا که در کلاس های زبان برخی اجبار ها سبب می شوند در مسیر یادگیری قدم هایتان سست نشود. تکالیفی که از سوی استاد مطرح می شوند و نیز صحبت کردن به زبان انگلیسی از جمله این عوامل می باشند. امیدواریم با خواندن این مطلب به خوبی با بهترین روش های یادگیری زبان آشنا شده باشید. از اینکه ما را تا انتهای مطلب همراهی کردید از شما عزیزان ممنون و سپاسگزاریم.

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *