IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

10 تا از بهترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی همانند بسیاری از کارهای دیگر دارای فوت و فن‌هایی است که با دانستن آن‌ها فرآیند یادگیری‌تان سرعتی دوچندان خواهد گرفت. در این مقاله به ده مورد از این روش‌ها پرداخته‌ایم.
چکیده این مطلب
ده تا از بهترین روش ها برای تقویت زبان انگلیسی

مدت‌هاست که از زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی یاد می شود و به همین دلیل تسلط به این زبان خارجه روز به روز مهم‌تر و ضروری‌تر می شود. امکان سفر به یک کشور خارجی ممکن است برای هر فردی فراهم شود و درصورتی که فرد به این زبان تسلط نداشته باشد حتی ساده‌ترین امور روزانه او هم به خوبی پیش نخواهد رفت.

اما یادگیری این زبان راه و روش خودش را داراست. البته که اگر فردی در کلاس‌های یادگیری این زبان شرکت کند و با مسیر آموزشگاه زبان حرکت کند این زبان را به خوبی یاد خواهد گرفت.

اما درصورتی یادگیری فرد به صورت خودآموز باشد و قصد شرکت در کلاس های زبان را نداشته باشد در این صورت باید این یادگیری به روش درست پیش برود. در ادامه به 10 تا از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

برای یادگیری زبان انگلیسی چه کنیم؟

هرچه دنیای فناوری اطلاعات پیشرفت می‌کند منابع آموزشی به شکل‌های متعددتری دراختیار کاربران آن قرار می‌گیرد. درباره زبان انگلیسی هم این قاعده صادق است.

به همین دلیل قصد داریم در ادامه  راهنمایی جامعی خدمت شما عزیزان ارائه کنیم تا بتوانید زبان انگلیسی را به شکلی کاملا بی دردسر یاد بگیرید. با ما همراه باشید.

صبحانه، ناهار و شام با زبان انگلیسی

منظور از تیتر فوق این است که همه روزه باید در ارتباط با این زبان باشید. اگر به سراغ رادیو و یا تلویزیون می‌روید و قصد دارید محتوای صوتی و تصویری را مورد مشاهده و شنیدن قرار دهید این محتوا را به زبان انگلیسی انتخاب کنید.

پادکست ها و یا فیلم های سینمایی شما باید زبان انگلیسی داشته باشند. برای این کار می توانید یوتیوب و بسیاری دیگر از سایت‌های شناخته شده بروید تا منابعی مناسب برای این فرایند آموزشی دراختیار شما قرار گیرد.

کلید تثبیت آموخته‌های زبان انگلیسی در ذهن شما

این را بدانید که در مسیر یادگیری زبان انگلیسی تا زمانی که آموخته های خود را بکار نگیرید احتمال پیشرفت شما خیلی وجود ندارد. به همین دلیل حتما به سراغ جذب یک پارتنر زبان انگلیسی بروید.

وقتی که این زبان را به همراه یک پارتنر تمرین کنید بستر برای بکارگرفتن آموخته های شما در قالب مکالمه فراهم می شود. وقتی با کسی مکالمه می کنید می توانید آموخته های لغوی و یا گرامری خود را با دست باز بکار گیرید.

به همین دلیل با پارتنر زبان انگلیسی خود به صورت روزانه مکالمه کنید و اگر حتی ایده ای برای مکالمه کردن ندارید می توانید به سراغ دیالوگ های آماده بروید. حتی می توانید درکنار هم به مطالعه زبان انگلیسی بپردازید.

بهبود سطح زبان انگلیسی با افزایش ساعت مطالعه

در بستر وب و یا حتی در کتابفروشی های مطرح می توانید منابع مناسبی را وابسته به سطح زبان انگلیسی خود خریداری کنید و برای ارتقا سطح زبان انگلیسی خود مورد استفاده قرار دهید.

برای نمونه کتاب های انتشارات Oxford و یا Penguin را می توانید نام ببرید. همچنین باید به هرچیزی که اطراف شما به زبان انگلیسی نوشته شده است دقت کنید.

تعداد ساعات مطالعه خود را افزایش دهید

هرچیزی که به زبان انگلیسی در اطراف شما نوشته شده است را بخوانید و درصورت برخورداری از دانش کافی آن را معنا کنید.

ممکن است این چیزها یک تابلوی راهنمایی و رانندگی باشند و یا به برچسب ها و راهنمای استفاده از وسایل مختلف مربوط باشند. همچنین وب سایت های انگلیسی زبان و انجمن هایی که به این زبان هستند هم از این قاعده مستثنی نیستند.

بعد از یادگیری کلمات جدید آن ها یادداشت کنید

برای این کار می توانید یک دفترچه اختصاصی را کنار بگذارید. البته که نوشتن این کلمات در این دفترچه قاعده و قانون خودش را داراست و باید با نظم خاصی صورت گیرد.

بنابراین این لغات را براساس حروف و یا هراساس دیگری با نظم کافی بنویسید. البته که یادگیری کلمه فقط محدود به حفظ کردن آن ها نیست و شما باید لغتی که به تازگی فراگرفته اید را در جملات مختلف بکار بگیرید.

در این صورت آن لغت در ذهن شما بیشتر تثبیت خواهد شد و فراموشی آن سخت تر خواهد شد.

خاطرات خود را به انگلیسی بنویسید!

کسی از شما توقع ندارد که همان ابتدای کار صفحه به صفحه این دفترچه را مرور کنید. بلکه می توانید این کار را در ابتدا به صورت جمله به جمله انجام دهید.

خاطرات خود را به زبان انگلیسی بنویسید

درست مطابق آموخته های جدید خود می توانید از کلمات تازه فراگرفته شده برای ساختن جملات جدید استفاده کنید. می توانید بنویسید که احساس شما امروز چیست؟ همچنین می توانید بنویسید که چه کارهایی را در روزی که در آن هستید انجام دادید و قصد پختن چه لباسی را دارید؟

همین چند سوال را پاسخ بدهید تا ببینید می توانید امکان نوشتن خاطرات به زبان انگلیسی فراهم می شود. اما نکته بسیار مهم دیگری در این باره باقی مانده است که باید خدمت شما بگوییم. به این نکته در ادامه اشاره خواهیم کرد.

کسی بخاطر اشتباه کردن گردن شما را نمیزند!

این را بدانید که اشتباه کردن یکی از اصلی ترین پیش نیاز های یادگرفتن درست و حسابی است. اوستا کارهای قدیمی را به خاطر بیاورید که در وصف شاگردان خود می گفتند : “تا اشتباه نکند یاد نمی گیرد.”

بنابراین با جسارت کاملا به سراغ بکارگیری آموخته های خود در زبان انگلیسی بروید و بدانید که اشتباه کردن اتفاقی طبیعی در مسیر یادگیری می باشد.

تمامی این ها را گفتیم که بگوییم باید اعتماد به نفس کافی را در این مسیر داشته باشید. فراموش نکنید که در مسیر یادگیری زبانی غیر از زبان مادری هستید.

روش Gtm

این کلمه سه حرفی مخفف عبارت Grammar Translation Method می باشد.

از این روش به عنوان یکی از قدیمی ترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی یاد می شود. روش های مختلف یادگیری هرکدام هدف خاصی را دارا هستند.

درباره روش GTM هم باید بدانید که این روش به منظور بهبود سطح مهارت های خواندن و نوشتاری بکار می رود. البته که این روش برای مهارت های زبانی دیگر هم کاربرد دارد. اما دو مورد مذکور دارای جایگاه بالاتری هستند.

راهی که سبب می شود شما یک متن رو فرابگیرید و بتوانید به زبان مادری ترجمه کنید خواندن متون می باشد. با این کار معادل فارسی هر لغت را فراخواهید گرفت. البته این روش مدتهاست که منسوخ شده

یادگیری زبان انگلیسی را به تفریح تبدیل کنید

به یادگیری هر مهارتی به چشم یک تفریح نگاه کنید. درصورتی که یادگیری را به چشم یک وظیفه نگاه کنید مطمئن باشید که لذتی در این مسیر نخواهید برد.

به همین دلیل زبان انگلیسی را به تفریح تبدیل کنید. موقع دیدن فوتبال وقایع بازی را به انگلیسی گزارش کنید. موقعی که  با خود فکر می کنید تلاش کنید افکار خود را انگلیسی زبان برای خود بازگو کنید.

اگر آهنگ گوشی میدهید سعی کنید آهنگ های سبک مورد علاقه خود را به زبان انگلیسی دانلود کنید. بعد از مدتی خواهید دید که زبان انگلیسی به طور تمام و کمال زندگی شما را فرا می گیرد و مانند یک شهروند خارجی زندگی می کند.

این مهم زمانی بیشتر و موثرتر تحقق پیدا می کند که شما قصد داشته باشید یک پارتنر هم برای یادگیری زبان انگلیسی جذب کنید. در این صورت زبان انگلیسی بخش بیشتری از زندگی روزمره شما را فرا میگیرد.

خلاصه نویسی و تفسیر کردن را فراموش نکنید!

یکی از شناخته شده ترین و بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی است. برای انجام این کار نیازی نیست فیل هوا کنید.

فقط کافی است بعد از خواندن هر سه و یا چهار خط متن فارسی به دنبال نوشتن نظر خود در حد سه و یا چهار خط بروید.

اگر دارید برای یادگیری زبان انگلیسی جزوه نویسی می کنید بهتر است که برای خلاصه نویسی در جزوه خود جای مخصوصی را کنار بگذارید. این محل را به نوشتن خلاصه و یا تفسیر موردنظر خود اختصاص بدهید.

صحبت کردن با خودتان و یا دوستان را فراموش نکنید

این کار یک گام ارزشمند برای این است که زبان انگلیسی را ملکه ذهن خود کنید. درباره قرار بیرون رفتن و یا هر برنامه دیگری که با دوستان و یا برای خودتان دارید به انگلیسی صحبت کنید.

این کار را از الان تمرین کنید تا وقتی به یک کشور خارجی رفتید دیگر بدون اشکال از سوی شما این کار انجام شود.

حتی اگر قصد دارید یک لباس خریداری کنید و یا خودتان را به یک خوراکی خاص دعوت کنید در این باره با خودتان و یا با دوستان خود به زبان انگلیسی صحبت کنید.

سخن آخر

در این مطلب به طور کامل درباره روش های مفید یادگیری زبان انگلیسی برای شما صحبت کردیم.

هریک از روش ها می توانند سبب بهبود مهارت های چهارگانه در شما شوند و البته تمرکز برخی از این روش ها نسبت به برخی مهارت ها ممکن است بیشتر و یا کمتر باشد.

این را بدانید که ابتدای مسیر هیچ آموزشی برای افراد شاید لذت بخش نباشد. اما درصورتی که کمی در مسیر پیش بروید خودتان دیگر از این مسیر کنار نخواهید کشید.

به هر حال از اینکه ما را تا انتهای این مطلب همراهی کردید از شما عزیزان ممنون و سپاسگزاریم. امیدواریم این مطلب روش درست یادگیری زبان انگلیسی را به شما عزیزان به خوبی آموخته باشد.

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *