IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

10 تا از بهترین روزنامه های انگلیسی برای تقویت زبان

خواندن روزنامه و مطالب دست اول و به روز یکی از قدیمی‌ترین روش‌های تقویت سطح زبان انگلیسی است که مورد توجه بسیاری از زبان آموزان است. در این مقاله با ده تا از بهترین روزنامه‌ها که به بهبود دانش زبانی شما کمک می‌کنند آشنا می‌شویم.
چکیده این مطلب
بهترین روزنامه ها برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی

در پروسه یادگیری زبان انگلیسی، یکی از بهترین روش ها برای یادگیری استفاده از روزنامه های مختلف زبان اصلی انگلیسی است ، شما با خواندن این روزنامه ها علاوه بر آگاه شدن از اخبار روز دنیا، آن هم با زبانی بين المللی و مدرن ، دایره واژگان خود را گسترده می کنید و کاربرد کلمات را یاد می‌گیرید.

بعد از کمی تحقیق و سرچ در اینترنت متوجه خواهید شد که چه روزنامه هایی جذاب تر هستند، که با انگیزه و علاقه‌ی بیشتری برای مطالعه ی روزنامه برنامه ریزی کنید.

ما در این مقاله سعی داریم، جذاب ترین روزنامه های موجود را به شما معرفی کنیم تا شما از بین آن ها، روزنامه ای  را که برای تان مناسب تر است را انتخاب کنید.

USA Today .۱

یکی از بهترین روزنامه های موجود برای تقویت و یادگیری زبان انگلیسی USA Today  است  که مطالب آن با زبانی بسیار واضح و شفاف نوشته شده است و شما در هر سطحی که باشید می تواند برای تان مناسب باشد.

در این روزنامه در مورد سیاست آمریکا، اخبار داخلی و مواردی اینچنینی مطالب و مقاله هایی وجود دارد.

همچنین این روزنامه برای کسانی که تصمیم دارند انگلیسی آمریکایی یاد بگیرند ، بسیار جالب توجه خواهد بود. اگر شما وارد سایت این روزنامه شوید ویدئو های زیادی در مورد اخبار های گوناگون پیدا می‌کنید که این ویدئو ها به شما کمک بسزایی برای تقویت مهارت های شنیداری تان می‌کنند.

بیشتر اخبار های موجود در USA Today  مطالب مربوط با سیاست می باشد ، اما می‌توانید در آن اخبار در موضوع های اقتصاد، ورزش، کسب و کار و… هم پیدا کنید.

۲. روزنامه های انگلیسی The Guardian

شما علاقمند به هر حوزه ی خبری که باشد روزنامه The Guardian  حرفی برای گفتن در آن حوزه دارد.

خبر هایی در موضوع های بسیار متنوع مانند: هنر، ادبیات، فرهنگ،کسب و کار،سبک زندگی، اقتصاد و… در این روزنامه وجود دارد ، که هم می توانید از خبر های روز دنیا در حوزه مورد علاقه تان آگاه شوید و هم به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید.

در وبسایت گاردین با دنیای عظیمی از مقاله ها و مطالب با موضوع های متنوع روبه رو می شوید و فقط کافیست موضوع مورد علاقه تان را انتخاب کنید.
البته مقاله ها و مطالب موجود در این سایت کمی سطح بالا است و بهتر از که اگر سطح بالایی در زبان انگلیسی دارید، به مطالعه آن بپردازید و با کاربرد آموخته های خود در دنیای واقعی آشنا شوید.

همچنین در وبسایت گاردین با ویدئو های متعددی هم روبه رو خواهید شد که کمک بسیار زیادی به تقویت مهارت listening شما خواهد کرد.

۳. روزنامه‌ی The New York Times

یکی از جذاب ترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی The New York Times است. اما اگر می خواهید روند یادگیری شما تسریع شود و در درک مطلب انگلیسی پیشرفت کنید، بهتر است ابتدا مقاله و مطالب موجود در آن را با تمرکز بالا مطالعه کنید و سپس خلاصه ای از آن را برای خودتان در کاغذ بنویسید یا حتی بصورت گفتاری توضیح دهید و صدای خود را ضبط کنید.

علاوه بر این ها ویدئو های کوتاه و جذابی نیز در این سایت بارگذاری می شود که خلاصه ای از هر مقاله را شرح می دهد، آنگاه اگر این ویدئو خلاصه را تماشا کنید.

۲ حسن برای شما خواهد داشت:

۱: تقویت مهارت شنیداری

۲:مقایسه خلاصه مقاله در ویدئو موجود در سایت با خلاصه ای که خودتان تهیه کردید‌.

اگر این روند را ادامه دهید به مرور زمان با خواندن مطالب و مقاله های مختلف زبان اصلی انگلیسی ایده اصلی مقاله هارا بهتر درک خواهید کرد.

۴. روزنامه انگلیسی BBC

BBC NEWS یکی از مشهور ترین خبرگذاری های جهان است که طرفداران زیادی هم دارد، شما با مطالعه این روزنامه علاوه بر آگاهی از بروز ترین خبر های دنیا به تقویت زبان انگلیسی خود می پردازید.

در BBC NEWS  حوزه های خبری گوناگونی را مانند:سیاست ، تکنولوژی، ورزش و سرگرمی و فرهنگ و… را پیدا می کنید که می توانید حوزه که علاقه ی بیشتری به آن دارید را پیدا کنید و مطالعه کنید و دایره واژگان خود را افزایش دهید همچنین متوجه کاربرد این واژگان در متن ها و مقاله ها شوید.

همچنین با مطالعه روزنامه ی BBC NEWS، اگر قصد نوشتن داشته باشید می آموزید که چگونه بی طرفانه بنویسید.

۵. روزنامه انگلیسی theSkimm

روزنامه انگلیسی theSkimm ، هر صبح خبر هایی   در مورد دنیای الکترونیک بارگذاری می کند.

یکی از مهم ترین دلایلی که روزنامه theSkimm را پیشنهاد می دهیم ، زبان طنز آمیز آن است که حتی بدترین خبر های ممکن را هم بصورت طنز گونه بیان می کند و این ویژگی مطالب را برای مخاطب بسیار جذاب می کند و او انگیزه بیشتری برای دنبال کردن مطالب پیدا می‌کند.

با مطالعه مستمر روزنامه theSkimm به مرور با فرهنگ و طنز های زبان کشور آمریکا ، بیشتر آشنا می شوید و کتاب ها و داستان های آمریکایی را بهتر و بیشتر درک خواهید کرد.

Toronto Star .۶

روزنامه انگلیسی Toronto Star، یک روزنامه کانادایی است که تمام حوزه های مختلف در زمینه‌ی سیاسی، سرگرمی، صنعت مد و مسائل اقتصادی را پوشش می دهد، بنابراین هر سلیقه ای هم داشته باشید، دست شما را باز می گذارد که حداقل یک مورد آن را انتخاب کنید و به مطالعه و تقویت زبان خود بپردازید.

برای کسانی که علاقه به یادگیری انگلیسی کانادایی دارند ، این روزنامه را توصیه می‌کنیم که در برنامه خود برای مطالعه و تحلیل قرار دهند.

البته بهتر است ابتدا کل متن را بدون توجه به کلمات جدیدی که بلد نیستید بخوانید و ایده اصلی مقاله را حدس بزنید ، سپس معانی کلمات جدید را پیدا کرده و هایلایت کنید و در فواصل زمانی متعدد به مرور آنها بپردازید.

۷. روزنامه بریتانیایی The Financial Times

نام اختصاری روزنامه  The Financial Times (FT) است که از معروف ترین و معتبر ترین روزنامه های بریتانیا است ، تمرکز این روزنامه بیشتر بر روی حوزه های خبری همچون :امور مالی، اقتصادی، تجاری و مالیاتی می باشد. FT از سال ۱۸۸۸ تاسیس شده است و بعنوان یکی از اصلی ترین منابع اخبار در بازارهای مالی، اقتصادی و تجارتی بریتانیا به شمار می رود.

همچنین این روزنامه تحلیل های دقیق و تخصصی در مورد حوزه های مالی و اقتصادی ارائه می دهد.

بنابراین شما علاوه بر تقویت زبان انگلیسی و درک بهتر مطالب و متون انگلیسی،  منبعی دقیق و ارزشمند در خصوص حوزه های مختلف اخبار بین المللی در اختیار دارید.

۸. رویترز

خبرگذاری رویترز حداقل یکبار هم که شده به گوش همگان خورده است،  رویترز یکی مشهور ترین وب سایت های خبری جهان است ، که اخبار سراسر جهان را با منبعی معتبر و بصورت کامل و دقیق ارائه می دهد که شما می توانید از این سایت علاوه بر آگاهی از اخبار روز دنیا ، برای پیشرفت در زبان انگلیسی خود استفاده نمایید.

خبر گذاری رویترز ، حوزه های خبری مختلفی مانند: سیاست، اقتصاد، مالی، فناوری، ورزش و … را در بر می‌گیرد.

زبان آموزان در هر سطحی، از مبتدی گرفته تا پیشرفته می توانند از وب سایت رویترز برای تقویت زبان زبان خود استفاده کنند و مطالعه داشته باشند ، چون مقالات و مطالب موجود در وب سایت رویترز با زبان بسیار ساده و شفاف و قابل فهم نوشته شده است

همچنین رویترز در بر دارنده ی دوره‌های آموزشی رایگان و منبع هایی برای آموزشی اختصاصی و یادگیری زبان انگلیسی می‌باشد. این منابع شامل ویدئوها، پادکست‌ها و … هستند که در یادگیری زبان انگلیسی و تقویت مهارت های چهار گانه شما کمک شایانی می‌کند، پس یک بار هم که شده به وب سایت رویترز سری بزنید.

Associated Press .۹

یکی از بهترین منابع برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی Associated Press است، که با زبانی ساده و قابل فهم نوشته شده است و زبان آموزان سطوح مختلف می‌توانند از آن بهره ببرند و دانش انگلیسی خود را افزایش دهند.

همچنین Associated Press یکی از مهم ترین و دقیق ترین سازمان های خبری جهان است که حوزه های خبری متنوعی را پوشش می دهد،سیاست، اقتصاد، فرهنگ، ورزش و… از جمله موضوعات خبری است که در Associated Press مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.

علاوه بر این ها ، ایم سایت شامل ویدئوها و پادکست هایی نیز می باشد که به شما کمک بسیار زیادی در جهت تقویت مهارت های چهارگانه listening و Writing و Reading  و همچنین در صورت بکار بردن کلمات جدید و صحبت کردن با دوست خود، speaking نیز دارد.

۱۰. روزنامه The Economist

یکی دیگر از منابع غنی برای یادگیری و تمرین زبان انگلیسی،  روزنامه The Economist است ، که هم به صورت چاپی و هم دیجیتال منتشر می‌شود و حوزه های خبری گوناگونی مانند مسائل:سیاسی، اقتصادی ، تکنولوژی و کتاب و هنر و… را در بر می‌گیرد.

اگر وارد وب سایت این روزنامه شوید دسته بندی های مختلف و اصلی را می توانید مشاهده کنید که این دسته بندی شامل :کشورها و مذهبها، بیزنس، اقتصاد، علم و تکنولوژی  می باشند.The Economist مانند بسیاری از روزنامه های دیگر شامل بخش صوتی مثل ویدئو و پادکست هم می باشد که در اختیار شما قرار دارد و میتوانید با استفاده از آن مهارت های شنیداری خود را بهبود بخشید.

اما نکته‌ای که روزنامه The Economist را از سایرین متمایز می کند ، اپلیکیشن اختصاصی آن است که برای هر دو سیستم عامل ios و اندروید می توانید نصب کنید و از تسلط بیشتر روی زبان انگلیسی لذت ببرید و با کاربرد آموخته های خود در دنیای واقعی آشنا شوید.

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *