IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

5 تا از بهترین فیلم‌های سینمایی برای تقویت زبان

تماشا فیلم برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی و به خصوص مهارت شنیداری یکی از کارهای واجبی است که هر زبان آموزی برای انجام آن باید برنامه ریزی کند. در این مقاله به معرفی 5 فیلم سینمایی جذاب و پرطرفدار که به تقویت هرچه بیشتر مهارت شنیداری شما کمک می‌کنند پرداخته‌ایم.
چکیده این مطلب
بهترین فیلم های سینمایی برای تقویت و یادگیری زبان انگلیسی

از بهترین راه هایی که می توان مهارت های مربوط به زبان انگلیسی را تقویت کرد دیدن فیلم می باشد. تماشای فیلم های زبان اصلی می تواند تاثیر خوبی روی مهارت های زبانی شما از جمله مهارت های شنیداری بشود. البته که سایر مهارت های مهم مانند صحبت کردن و نیز دایره لغات شما هم درپی توجه به مکالمات رایج در فیلم های سینمایی تقویت شده و بهبود می یابند. در ادامه درباره صفر تا صد یادگیری زبان انگلیسی به کمک فیلم برای شما صحبت خواهیم کرد. این شما و این هم همه چیز درباره یادگیری زبان انگلیسی به کمک فیلم.

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم و مزایای آن

مهم ترین مواردی که در وصف مزایای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم می توان یاد کرد به شرح زیرند:

فیلم ها مکالمات زبان انگلیسی را به شکل طبیعی و با تلفظ عامیانه و بومی نشان می دهند. به همین دلیل می توانید با تصور قرارگیری خودتان در محیط مشابه اقدام به فراگرفتن کلمات, عبارت ها و البته تلفظشان کنید. فیلم های زبان انگلیسی سرشار از لغات جدید و البته اصطلاحات جدید برای شما خواهند بود. تعداد این موارد به اندازه ای زیاد است که نمی توانید این حجم از لغت و اصطلاح جدید را در یک کلاس زبان انگلیسی یاد بگیرید.

از طرفی یادگیری زبان انگلیسی با فیلم یک فرایند آموزشی می باشد اما از طرف دیگر یک سرگرمی هم می باشد. درصورتی که برای یادگیری زبان انگلیسی به کمک کتاب و مجلات حوصله کافی ندارید, می توان این کار را با تماشای فیلم به یک سرگرمی تبدیل کنید. فیلم دیدن به زبان اصلی برای افراد خستگی به همراه نخواهد داشت.

شاید دیدن یک فیلم خود ایده برای بازکردن سر صحبت باشد. به بیان بهتر موضوع فیلم می تواند ایده به شما بدهد تا بررسی کنید تا چه اندازه می توانید راجع به این موضوع به زبان انگلیسی صحبت کنید. در این صورت به خوبی می توانید دانش لغوی و مهارت صحبت کردن خود را محک بزنید.

معرفی 5 فیلم برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

پس از شرح مزایای یادگیری زبان انگلیسی به کمک فیلم در این قسمت نوبت به ایده دادن می رسد. به شما خواهیم گفت از بین فیلم های سینمایی زبان انگلیسی کدام فیلم ها برای تلاش شما به منظور ارتقا سطح زبان مناسب تر هستند.

سری سینمایی هری پاتر (Harry Potter)

سری فیلم های سینمایی هری پاتر مناسب تقویت زبان

به جرئت می توان از کتاب های هری پاتر به عنوان یکی از پرطرفدارترین کتاب های داستانی تاریخ یاد کرد. این شاهکار ادبی J.K.Rowling بعد ها به از سوی سینماگران به شکل فیلم سینمایی روایت شده است و نسخه زبان اصلی فیلم های سینمایی هری پاتر بهترین گزینه برای ارتقا مهارت ها و دانش های زبان انگلیسی می باشند. این سری فیلم های سینمایی دارای هشت قسمت می باشند. بدلیل اینکه این داستان به شکل عامیانه ای روایت شده است و برای فهم کودکان و نوجوانان نوشته است, نمی توان انتظار غیرقابل فهم بودن این داستان را برای بزرگسالان داشت. بخصوص اگر قصد داشته باشید مهارت های شنیداری خود درباره گویش بریتانیایی را ارتقا دهید این سری فیلم های سینمایی بهترین گزینه هستند.

شبکه اجتماعی (Social Network)

فیلم سینمایی شبکه اجتماعی مناسب تقویت زبان انگلیسی

احتمالا اگر از شما بپرسیم نخستین شبکه اجتماعی که به خاطر دارید کدام گزینه بود؟ در پاسخ به شبکه اجتماعی فیس بوک اشاره می کنید. این فیلم هم درست درباره شبکه اجتماعی فیس بوک و البته خالق قدرتمند و کاربلد آن یعنی مارک زاکربرگ تولید شده است. اگر ذره ای از دنیای فناوری و تکنولوژی شناخت داشته باشید می دانید که فیس بوک تنها یکی از تولیدات شرکت متا می باشد. به طوری که شرکت متا بعد ها با تولید واتساپ و اینستاگرام قدرتنمایی بیشتری در حوزه نرم افزار های سوشال مدیا داشت. در این فیلم دوران دانشجویی مارک زاکربرگ تا دوران جهانی شدن فیس بوک به تصویر کشیده می شوند. به کمک این فیلم می توانید به خوبی دانش لغوی خود در حوزه کامپیوتر را ارتقا بدهید. به علاوه اینکه به عنوان درصورتی که قصد تحصیل در یک کشور خارجی را داشته باشید, با رایج ترین عبارت های دانشجویی در مکالمات روزمره آشنا می شوید.

فارست گامپ (Forrest Gump)

فیلم سینمایی فارست گامپ مناسب یادگیری زبان

در این فیلم زندگی یک فرد اوتیسمی به نمایش گذاشته می شود. این بیماری اوتیسمی به دلیل اخلاق غیرمعمولی که دارد خود را در شرایط سختی قرار داده است. نقش اول این فیلم تام هنکس است که به خوبی در این اثر هنرنمایی می کند. اگر قصد دارید فیلمی را تماشا کنید که به درک صحبت و گفتار شما کمک کند بهترین گزینه همین فیلم سینمایی فارست گامپ می باشد. این فیلم دارای یک شخصیت اصلی است که به آرامی سخن می گوید. بدلیل این آرام صحبت کردن, فردی که قصد یادگیری زبان را دارد به خوبی با تلفظ کلمات آشنا می شود.

اما تنها مزیت تماشای این فیلم بحث تقویت گفتار به کمک آرام حرف زدن نقش اول این فیلم نیست. مزیت دیگری که این فیلم دارد شرح ادبیات عامیانه آمریکا از جنگ ویتنام به بعد می باشد. به طوری که می توانید صحبت های رایج مردم آمریکا از این جنگ خانمان سوز تا جنبش هیپی ها را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

دور افتاده (Cast Away)

فیلم سینمایی دور افتاده مناسب تقویت زبان انگلیسی

شاید جالب باشد که به شما بگوییم این فیلم با فیلم قبلی دارای یک وجه اشتراک می باشد. در این فیلم هم درست مانند فیلم قبلی تام هنکس به عنوان هنرپیشه نقش اصلی ایفای نقش می کند. در این فیلم تام هنکس به عنوان یک مامور پست فعالیت دارد. او که هواپیمایش در یک جزیره متروکه سقوط کرده است مجبور است که یک دوره تنهایی چهارساله را متحمل شود. این فیلم ویژگی جالبی دارد. در این فیلم بازیگر نقش اول فقط با خودش مکالمه می کند. به بیان بهتر مکالمات این فیلم حالت مونولوگ دارند. به همین دلیل نیازی نیست که تمرکز خود را روی گفتار چندین نفر تقسیم کنید. همین امر سبب می شود که یادگیری فیلم برای فراگیر کار راحت تری بشود.

بین ستاره ای (Interstellar)

تقویت زبان به کمک فیلم سینمایی بین ستاره ای

دراین مطلب قصد داریم درباره بهترین فیلم های آموزش زبان برای شما صحبت کنیم. اما حتی اگر از ما میخواستید چند فیلم باکیفیت را به شما معرفی کنیم, قطعا فیلم بین ستاره ای (Interstellar) یک از آن ها خواهد بود. هرچه از این فیلم از نظر کیفیت و البته مفید بودن برای زبان بگوییم کم گفته ایم. این فیلم در ژانر حماسی و تخیلی روایت می شود. زمان وقوع اتفاقات این فیلم اینده ای دور می باشد. دراین مقطع زمانی پایان عمر کره زمین نزدیک تر و نزدیک تر می شود. منابع غذایی که در زمین وجود دارند لحظه به لحظه به پایان نزدیک می شوند.

برای اینکه امکان زندگی در بخش دیگری از زمین تداوم یابد, گروهی از یک نقطه زمین به نقطه دیگر کوچ می کنند. چندین دلیل باعث شده اند که این فیلم یک اثر خاص باشد. شاید بهتر باشد بجای اثر خاص لقب یک شاهکار را روی آن گذاشت. فیلم برداری این فیلم در بالاترین سطح انجام شده است. از نظر موسیقیایی نیز این فیلم از بهترین فیلم های عصر خود می باشد. جلوه های ویژه این فیلم هم بهتر است خودتان ببینید که به چه زیبایی به نمایش درمیایند. اما اگر از نظر سطح زبان انگلیسی قرار است به این فیلم نگاه کنید, باید به شما بگوییم که سطح زبان انگلیسی این فیلم متوسط می باشد. به علاوه اینکه برای تقویت دانش لغوی شما هم این فیلم گزینه مناسبی خواهد بود.

کدام فیلم ها برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب نیستند؟

به طور کلی چند دسته از فیلم ها ممکن است برای یادگیری زبان انگلیسی گزینه مناسبی نباشند. برای مثال:

  • فیلم‌هایی با داستان‌های بسیار پیچیده و فلسفی: در ابتدای یادگیری زبان انگلیسی و تقویت آن، تماشا فیلم‌هایی که دیالوگ‌های ساده‌تری در آن‌ها جریان دارد و جریان فیلم از مسیر مستقیم و تا حدودی قابل پیش‌بینی عبور می‌کند مناسب هستند. فیلم‌هایی با دیالوگ‌های بسیار پیچیده و داستان‌هایی که به سادگی و با یکبار تماشا قابل فهم نیستند، برای یادگیری زبان انگلیسی خیلی مناسب نیستند.
  • فیلم‌هایی با لهجه‌های نادر: برای افرادی که به دنبال یادگیری زبان هستند، در ابتدا تماشا فیلم‌هایی با ادا کلمات واضح و مشخص توصیه می‌شود و تماشا فیلم‌هایی با لهجه‌های دورتر از انگلیسی استاندارد صحبت می‌کنند خیلی جالب و کمک کننده نیست.
  • فیلم های طنز : فیلم های طنز شاید به دلیل خسته کننده نبودن گزینه خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم باشند. اما نکته دارای اهمیت این است که فیلم های طنز از یک نظر گزینه نامناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی هستند. این دسته از فیلم ها معمولا از اصطلاحات و کلماتی برخوردار هستند که تنها برای فرهنگ همان کشور کاربرد دارند و ممکن است در سایر فرهنگ‌ها معانی متفاوتی داشته باشند.

سخن آخر

در این مطلب به طور کامل درباره یادگیری زبان انگلیسی با فیلم برای شما توضیحات کاملی را ارائه کردیم. همچنین به منظور یادگیری بهتر زبان انگلیسی به کمک فیلم اقدام به معرفی 5 فیلم مناسب در این باره خدمت شما کردیم. یادگیری زبان انگلیسی با فیلم روشی است که بسیاری از اساتید برای تقویت دانش زبان انگلیسی به فراگیران توصیه می کنند. اما نکته دارای اهمیت این است که هر فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب نیست. به منظور راحتی کار شما عزیزان 5 فیلم را معرفی کردیم. آیا شما سریال بهتری را نسبت به موارد فوق می شناسید که بتواند سطح زبان انگلیسی فراگیران را ارتقا دهد؟ اگر می شناسید حتما این فیلم سینمایی را به ما معرفی کنید. بابت مطالعه این مطلب تا انتها از شما عزیزان ممنون و سپاسگزاریم.

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *