IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

10 فیلم سینمایی برای تقویت زبان ترکی استانبولی

تماشای فیلم های ترکیه ای سالهاست بین ایرانیان رواج دارد، در این مطلب نیز قصد داریم شما را با ده مورد از بهترین فیلم‌های سینمایی به زبان ترکی استانبولی که به منظور یادگیری این زبان کاربرد دارند، آشنا کنیم
چکیده این مطلب

فرقی ندارد که قصد یادگیری چه زبانی را دارید؟ یادگیری زبان به کمک فیلم روشی است که درباره هریک از زبان های زنده دنیای امروزی اثری مثبت خواهد داشت و از نظر مهارت های شنیداری و البته گفتاری می تواند باعث پیشرفت های خوبی در شما شود.

تماشای فیلم های ترکیه ای هم که سالهاست بین ایرانیان رایج می باشد.

به همین دلیل در این مطلب قصد داریم شما را با ده مورد از بهترین فیلم های سینمایی به زبان ترکی استانبولی که به این منظور، یعنی یادگیری این زبان کاربرد دارند برای شما صحبت کنیم. درانتها هم شما را برای انتخاب یک فیلم مناسب یاری خواهیم کرد.

مهم ترین فیلم های موثر بر یادگیری زبان ترکی استانبولی

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ده مورد از کارامدترین فیلم های زبان ترکی استانبولی که کمک می کنند در این زبان پیشرفت کنیم آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

اندکی ادویه

اگر به دنبال یک فیلم سینمایی زیبا هستید می توانید روی این فیلم به خوبی حساب کنید. این فیلم یک اثر خارق العاده با بازی فانیس لاکوویدز می باشد.

در این فیلم داستان فردی روایت می شود که یک پدربزرگ آشپز دارد و اتفاقا از همین پدربزرگ می خواهد آشپزی را یاد بگیرد. این فیلم در ژانر کمدی و درام ساخته شده است و حکایت زندگی افراد یونانی تباری می باشد که در سال 1955 و درپی شورش های خیابانی در شهر استانبول خانه خود را از دست دادند.

صحبت های این فیلم به زبان های مختلفی مطرح می شوند که زبان ترکی استانبولی هم یکی از این موارد می باشد. بنابراین اگر قصد دارید که یک فیلم مناسب برای تقویت دانش خود در زبان ترکی استانبولی را ببینید می توانید سراغ فیلم اندکی ادویه بروید.

استانبول یونایتد

این فیلم محصول مشترک دو کشور آلمان و ترکیه می باشد.

اگر به دیدن فیلم هایی با موضوع ورزش و تربیت بدنی علاقه مند هستید می توانید برای تماشای این فیلم وقت بگذارید. در این فیلم داستان هواداران سه تیم مختلف ترکیه ای روایت می شود که علاقه مند رجزخوانی داشتن درباره تیم های خود دارای تعامل خود نیز می باشند.

در واقع گردهم آمدن این هواداران در یک پارک سبب می شود که این فیلم داستانش روایت شود. زندگی واقعی زندگی کردن در ترکیه به کمک این فیلم روایت می شود.

این فیلم هم می تواند به منظور تقویت دانش زبان ترکی استانبولی شما موفق واقع شود و هم می تواند منجر به یادگیری بکارگیری درست هریک از اصلاحات و عبارت های عامیانه بشود.

گورا (G.O.R.A)

درصورتی که به فیلم های علمی و تخیلی علاقه مند هستید این فیلم گزینه مناسبی برای شما می باشد. این فیلم داستان یک فروشنده فرش را روایت می کند که آدم فضایی ها او را می دزدند.

اگر قصد دارید یک فیلم خوب برای بهبود مهارت مکالمه در زبان ترکی استانبولی ببینید می توانید گورا را تماشا کنید. دیالوگ های ارزشمند این فیلم می توانند به خوبی شما را برای یادگیری زبان ترکی استانبولی یاری کنند. البته این فیلم یک مشخصه دارد که سبب می شود تنها افراد خاصی این فیلم را بپسندند.

از آنجایی که در این فیلم صحبت هایی درباره فضا و نجوم می شود ممکن است افراد در ابتدای فیلم قدری گیج شوند. اما این مورد نیازی به نگرانی ندارد. قدری به خود زمان بدهید. خواهید دید که کلمات سخت نیز آسان خواهد شد.

اسب وحشی موستانگ

اگر به فیلم هایی که زندگی های روستایی را روایت می کنند علاقه مند هستید بدانید که خوب گزینه ای پیش روی شماست.

در این فیلم داستان 5 فرزند دختر یک خانواده روایت می شود که در یک روستای زیبا در کشور ترکیه زندگی خود را دارند. این پنج خواهر در زندگی خود هریک مشکلات خاصی را دارا هستند.

این فیلم یک اثر هیجان انگیز می باشد که سبب می شود به خوبی سطح سزان ترکی استانبولی خود را ارتقا دهید.

کدی

اگر به دنیای حیوانات و زندگی آن ها علاقه مند هستید بدون شک کدی فیلم مورد علاقه شماست.

فیلم-ترکی-کدی

این فیلم داستان گربه های شهر استانبول را روایت می کند و از بین آن ها فوکوس روی گربه ای می کند که نامش کدی است. سازنده این فیلم جیدا تورون می باشد و بولنت اوستون بازیگر نقش اول این فیلم می باشد.

به بیان بهتر در این فیلم شاهد به نمایش گذاشته شدن رابطه شهروندان با گربه های شهر استانبول هستیم. یک مشخصه خوبی که این فیلم دارا می باشد دیالوگ های ساده ای می باشد که در آن مطرح می شوند.

عبارات ساده و جملاتی بدور از تکلفی که در این فیلم روایت می شوند به خوبی می توانند برای تقویت مهارت دانش زبان ترکی استانبولی شما مفید واقع شوند.

خواب زمستانی

این فیلم یک فیلم اجتماعی می باشد. در این فیلم مشکلاتی که مردم ترکیه از نظر حقوقی و عدالت دارند روایت می شود.

فیلم-ترکی-خواب-زمستانی

این فیلم برای دریافت جوایز بسیاری نامزد شده است و جوایز بسیاری را دریافت کرده است که از مهم ترین جوایز می توان به نخل طلایی اشاره کرد. اگر سطح زبان ترکی استانبولی خود را به سطح متوسط رسانده اید می توانید این فیلم را مشاهده کنید.

مردی که دنیا را نجات داد

آیا به فیلم هایی که سبکشان به جنگ ستارگان شباهت دارد علاقه مند هستید؟ این فیلم از آثار قدیمی ترکیه می باشد که داستانش به جنگ ستارگان شباهت دارد.

فیلم-ترکی-مردی-که-دنیا-را-نجات-داد

در این فیلم داستان دو شخصیت به نام های علی و مورات بوده که قرار است با هیولاهای شیطانی مقابله کنند. در این فیلم به سادگی می توانید دیالوگ ها و جملاتی که به زبان ترکی استانبولی روایت می شوند را فراگیرید.

در ادامه مطلب فیلم دیگری برای شما معرفی خواهیم کرد که می تواند سبب افزایش یادگیری زبان ترکی استانبولی و ارتقا سطح زبان شما در این حوزه بشود.

کلاس بی نظم

خودتان تصور کنید که در این فیلم قرار است چه داستانی روایت شود؟

فیلم-ترکی-کلاس-بی-نظم

در این فیلم گروهی از دانش آموزان به تصویر کشیده می شوند که هربار برای اذیت و آزار معلمان و مدیران برنامه ریزی می کنند. این فیلم کمدی بدلیل اینکه گزینه مناسبی برای اوقات فراغت می باشد هم سرگرمی است و هم بستری برای آموزش زبان ترکی استانبولی.

به کمک این فیلم می توانید به خوبی اصطلاحات و عبارت های عامیانه ساده را در زبان ترکی استانبولی فرابگیرید.

پدرم و پسرم

آیا فردی مبتدی در یادگیری زبان ترکی استانبولی هستید؟ این فیلم برای تقویت زبان ترکی استانبولی گزینه مناسبی می باشد.

دراین فیلم داستان یک پدر و روابطی که با اعضای خانواده خود دارد روایت می شود. بدلیل اینکه این فیلم از عبارات و کلمات و جملات ساده ای برخوردار است گزینه مناسبی برای افراد مبتدی می باشد.

دختری با روسری قرمز

این فیلم یک عاشقانه احساسی و زیبا می باشد. در این فیلم داستان دو فرد عاشق هم به نام الیاس و آسیه روایت می شود که قصه رمانتیک فیلم درباب رابطه این دو نفر روایت می شود.

فیلم-ترکی-دختری-با-روسری-قرمز

این فیلم بگونه ای است که هر فردی با هر سطحی از زبان ترکی می تواند آن را دیده و برای پیشرفت خود استفاده کند.

بهترین فیلم برای یادگیری زبان ترکی استانبولی کدام است؟

پاسخ این سوال وابسته به فاکتور های مختلفی می باشد. ابتدا باید سطح خود را درنظر بگیرید و متناسب با آن فیلم انتخاب کنید. فیلم های بیش از اندازه پیشرفته ممکن است گویش های سریع و یا اصطلاحاتی را داشته باشند که رو به رو شدن با آن ها نه تنها سبب یادگیری بهتر نمی شود, بلکه ممکن است شما را ناامید کند.

نکته دارای اهمیت دیگر این است که انتخاب فیلم منطبق بر اخلاق باشد. قرار است با استفاده از فیلم به یادگیری بپردازید. بنابراین در این انتخاب نباید مواردی مانند فیلم های بدور از اخلاق جایگاهی داشته باشند.

به طور کلی مزایای زیادی را می توان برای یادگیری زبان به کمک فیلم برشمرد که درصورت انتخاب فیلم مناسب برای یادگیری بدیهی است که از این مزایا بهره مند خواهید شد.

سخن آخر

در این مطلب درباره ده فیلم مناسب برای یادگیری و تقویت سطح زبان ترکی استانبولی شما صحبت های مختلفی را ارائه کردیم. بدلیل اینکه ترکیه در سالهای اخیر روی صنعت توریست خود سرمایه گذاری زیادی کرده و بسیاری از ایرانیان هم تصمیم دارند به این کشور مهاجرت کنند.

زبان یادگیری زبان ترکی استانبولی تبدیل به یک هدف رایج برای طیف وسیعی از افراد شده است. زبان ترکی استانبولی به گفته بسیاری از افراد به زبان المانی نیز اندک شباهتی را دارا می باشد. البته که برای یادگیری زبان به کمک فیلم باید برخی قواعد را نیز درنظر گرفت که اتفاقا در این مطلب به آن ها اشاره شد.

مزیتی که یادگیری زبان به کمک تماشای فیلم دارد این است که می توانید به آن به عنوان یک سرگرمی هم نگاه کنید. البته که در انتهای مطلب هم اشاره کردیم که هر فیلمی را نباید به عنوان یک گزینه مناسب برای یادگیری زبان نگاه کنید.

امیدوارم با خواندن این مطلب به خوبی درباره یادگیری زبان ترکی استانبولی به کمک فیلم سینمایی و البته بهترین فیلم ها در این زمینه آشنا شده باشید. از اینکه ما را تا انتهای این مطلب همراهی کردید از شما عزیزان ممنون و سپاسگزاریم.

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *