IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

10 تا از بهترین انیمیشن‌ها برای تقویت زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی به کمک انیمیشن یکی از بهترین روش‌های تقویت مهارت‌های زبانی در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی است. در این مقاله ده تا از بهترین‌ انیمیشن‌ها برای سرگرمی و تقویت زبان را به شما معرفی کرده‌ایم.
چکیده این مطلب
ده تا از بهترین انیمیشن ها برای تقویت زبان

شاید بسیاری از ما کارتون دیدن را نوعی سرگرمی تلقی کنیم که فقط محدود به جذب شدن رده سنی کودک می باشد. اما بسیاری از اوقات همین محتوای تصویری می تواند سبب بهبود مهارت های زبانی در همین رده سنی بشود.

چقدر خوب می شود که از همان دوران کودکی به فکر پیشرفت کردن فرزندمان باشیم و چقدر بهتر می شود که با همراه کردن یادگیری و بازی کردن در کودک شوق آموزش دیدن ایجاد کنیم.

در این مطلب قصد داریم به معرفی 10 تا از بهترین کارتون ها و انیمیشن ها برای تقویت زبان انگلیسی بپردازیم.

اگر شما هم از همین حالا برای آینده کودک خود برنامه ریزی کرده اید و قصد دارید از طریق تماشای کارتون کودک خود را به دیدن کارتون عادت دهید این مطلب برای شماست، پس تا انتها با ما همراه باشید.

شروع یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن‌های مناسب سطح مبتدی

شاید تعبیر بسیاری از شما فقط کودکان و خردسالان را برای یادگیری زبان به کمک کارتون مناسب بدانید. اما نکته مهمی در این باره وجود دارد و آن این است که این شکل از یادگیری برای افراد سایر رده های سنی که به تازگی در این مسیر قدم گذاشته اند نیز مناسب می باشد.

خوبی این انیمیشن ها این است که دیگر خبری از تند صحبت کردن نیست و مکالمه کردن کاراکتر ها به شکلی کاملا شمرده می باشد.

به بیان بهتر سرعت مکالمه ها با سطح شما مناسب می باشد. گاهی اوقات طراح انیمیشن به اندازه ای در طراحی کاراکتر ها حرفه ای عمل می کند که در دهان کاراکتر هنگام صحبت کردن درست مطابق کلماتی که ادا می کند تکان می خورد.

دیگر ویژگی انیمیشن های انگلیسی زبان این است که در این انیمشین ها سطح مناسبی از جملات ادا می شوند. به همین دلیل امکان پیشرفت در مکالمه های اولیه به خوبی فراهم است.

بهترین انیمیشن های مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی

در ادامه مطلب به چند مورد از بهترین انیمیشن هایی که برای یادگیری زبان انگلیسی کاربرد دارند اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

Word Party

از نام این محصول نیز می توان برداشت کرد که به منظور گسترش دایره لغات زبان آموزان این انیمیشن تولید شده است. در این اثر جذاب چند کاراکتر با نام های کیپ، بیلی، لولو و فرانی ایفای نقش می کنند.

انیمیشن word party

این شخصیت ها رفته رفته با زندگی بیشتر آشنا شده و کاربرد وسایل را بیشتر می آموزند. تولید کنندگان این اثر در 5 فصل که مجموعا 60 قسمت را شامل می شوند این اثر را روانه بازار کرده اند.

حدودا هر قسمت از این اثر هنری 13 دقیقه طول می کشد. البته این مورد را درنظر داشته باشید که این انیمیشن همان مناسب افراد کم سن و سال می باشد و شاید افراد بزرگسال از این دیدن این اثر زده شوند.

تولید کننده این مجموعه Jim Henson Company می باشد. البته که این اثر درست به همین دلیل به نام Jim Henson’s Word Party نیز شناخته می شود.

Doki Adventures

در این فیلم یک سگ شش ساله به نام دوکی به همراه پنج دوستش ایفای نقش می کنند. این سگ و دوستانش به مکان های مختلف سفر می کند و با این سفر ها به سطح تجربه خود می افزاید.

انیمیشن doki adventures

این سفر ها سبب می شوند که آشنایی دوکی و دوستانش با فرهنگ های مختلف مردم سراسر دنیا بیشتر بشود. در این سفر ها دوستان زیادی پیدا می شوند. این مجموعه در قالب 76 قسمت واقع در سه فصل منتشر شده است.

اگر کودکی دارید که می خواهید او را با زبان انگلیسی با لهجه کانادایی پرورش بدهید بدانید که این گزینه برای کودک دلبند شما بسیار مناسب است.

Dora, The Explorer

این فیلم داستان یک دختر کنجکاو می باشد که دارای یک کوله پشتی و میمون سخن گو می باشد. این کوله پشتی و حیوان محبوب در تمامی سفر ها با دورا همراه هستند.

انیمیشن Dora, The Explorer

درست با همین کوله پشتی و میمونی که با خود همراه می کند مشکلات را کنار می زند و به زندگی ادامه می دهد. البته در این مسیر ممکن است از افراد مختلف بخواهد که به او کمک کنند.

اگر سطح زبان انگلیسی شما کاملا مبتدی است بدانید که این انیمیشن مناسب شماست. خوبی این انیمیشن ها این است که به اندازه کافی مکث بین مکالمه ها رخ می دهد و فرصت اینکه از شخصیت ها و صحبت هایشان عقب نمانید فراهم می شود.

شخصیت ها به اندازه ای شمرده صحبت می کنند که فرصت کافی برای پردازش صحبت های آن ها را داشته باشید. داستان این اثر هنری در هشت فصل که مجموعا 172 قسمت را شامل می شوند روایت می شود. تولید این اثر هنری توسط استودیوی Nickelodeon صورت گرفته است.

Peppa Pig

اگر در خانه خود کودکی را دارید که در سن پیش از مدرسه رفتن است از این انیمیشن می توانید برای ارتقا سطح زبان انگلیسی اش استفاده کنید.

انیمیشن peppa pig

بنابراین کودکان مبتدی را به یادگیری این انیمیشن تشویق کنید. خوبی این انیمیشن این است که در آن حیوانات ایفای نقش می کنند و موضوعاتی مانند خانواده و کارهای روزمره خود را دنبال می کنند.

برای اشنایی با فعالیت های روزمره در زبان انگلیسی می توانید این انیمیشن را تماشا کنید. مکالمه هایی که در این اثر هنری خواهید دید دارای جملات ساده ای می باشند که برای افراد سطح مبتدی مناسب می باشند.

داستان این اثر در قالب 7 فصل و مجموعا 368 قسمت روایت می شود. قسمت های این فیلم بازه زمانی حدود 5 دقیقه دارند.

البته که نباید فراموش کنید که انیمیشن تنها چیزی که برای یادگیری زبان انگلیسی از سوی کودک باید مورد استفاده قرار دهید نیست. بله تمرین و تلاش برای تثبیت یادگیری را هم نباید فراموش کنید.

Turning Red

نوبت به معرفی انیمیشن هایی می رسد که در سطح بالاتر از مبتدی قرار دارند. یکی از این انیمیشن ها “قرمز شدن” نام دارد.

انیمیشن turning red

در این فیلم زندگی یک دختر دو رگه چینی – کانادایی به نام میلین روایت می شود که هنگام احساسات شدید از کالبد انسانی خارج می شود و ظاهر پاندا به خودش می گیرد.

در واقع تولید کننده در این اثر تلاش کرده است درباره رویداد های سن بلوغ صحبت کند. در این انیمیشن بخش هایی وجود دارند که حالت موزیکال داشته و می توانند در یادگیری بهتر به شما کمک کنند.

Soul

در این اثر داستان یک معلم موسیقی آمریکایی که در یک دبیرستان مشغول است روایت می شود. شخصیت اصلی این داستان که جو نام دارد همواره خود را در جایگاه یک ستاره موسیقی جاز تصور می‌کرده است.

اما هیچگاه فرصت اجرا کردن روی سن نصیبش نشده است. برحسب اتفاق امکان قرارگرفتن با یک ستاره جاز روی سن دراختیارش قرار می گیرد، اما درست یک روز مونده به روز اجرا این کاراکتر فوت می کند.

حال نوبت به روح جو می رسد تا به زمین برسد و رویای باقی مانده او در این دنیا را تحقق ببخشد. این انیمیشن هم برای یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی و هم برای سرگرم شدن گزینه خوبی است.

Onward

شاید در گذشته ساحری و جادوکردن جایگاه مهمی در زندگی مردم داشت. اما امروزه دیگر کسی اعتقادی به آن ندارد.

در این فیلم داستان یک الف نوجوان روایت می شود که در تولد 16 سالگی به سر می برد و از سوی مادرش به همین مناسبت یک کادوی ارزشمند دریافت می کند.

این کادو یادگاری از پدر او می باشد. از پدر او یک عصا و طلسم به جا مانده که این الف در روز تولد 16 سالگی اش این ها را از سوی مادرش به عنوان کادو تولد دریافت می کند. این طلسم امکان زنده کردن مجدد پدر او را که پیش از تولد او از دنیا رفته است فراهم کند.

Toy Story 4

شاید بسیاری از شما داستان اسباب بازی 1 را به ذهن داشته باشید و با کاراکتر وودی آشنا باشید. حال نوبت به این می رسد که اندی اسباب بازی هایی را به بونی دختر کوچکی هدیه بدهد که نوبت به مهد کودک رفتنش رسیده است.

امکان اینکه بونی اسباب بازی هایش را به مدرسه ببرد فراهم نیست. شاید بونی احساس مسئولیت زیادی نسبت به وودی داشته باشد, با این حال نمی توان ادعا کرد بونی اسباب بازی مورد علاقه وودی است.

Incredibles 2

حتما از داستان شگفت انگیزان به خوبی باخبر هستید. در این اثر داستان چند ابرقهرمان روایت می شود که از توانایی های خاصی برخوردار می باشند. اما امکان استفاده از این قدرت‌ها از سوی دولت ممنوع اعلام شده است.

انیمیشن شگفت انگیزان2

به همین دلیل سه کودک این فیلم که توانایی های خارق العاده ای دارند از سوی مادر و پدرشان نسبت به استفاده از این توانایی ها منع می شوند. ولی مشکل اینجاست که اولیای این کودکان در متقاعد کردن کودک خود چندان موفق عمل نمی کنند.

Snowtime

در این اثر هنری دو گروه از کودکان یک روستا تلاش می کنند به دو گروه تقسیم بشوند و با هم بازی پرتاب گوله برفی را تجربه کنند.

انیمیشن snowtime

درصورتی که یکی از گروه ها تا پایان تعطیلات زمستانی بتواند قلعه برفی را تسخیر کند برنده خواهد بود. رهبری این دو گروه برعهده دو کاراکتر یازده ساله به نام های لوک و سوفی می باشد.

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *