IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

12 تا از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای یادگیری زبان

هر روزه شاهد روش های جذاب تری برای یادگیری زبان انگلیسی هستیم. یکی از بروز ترین راه های یادگیری زبان انگلیسی به کمک هوش مصنوعی است. در این مقاله با 12 تا از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی که به کمک آن‌ها می‌توان سطح دانش زبان خود را بهبود داد آشنا می‌شویم.
چکیده این مطلب
بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای یادگیری زبان انگلیسی

ما هر روزه شاهد روش های جدید تر و جذاب تری برای یادگیری زبان انگلیسی هستیم. یکی از بروز ترین و جذاب ترین راه های یادگیری زبان انگلیسی به کمک تکنولوژی و هوش مصنوعی می باشد.

برنامه ها و سایت ها و اپلیکیشن های مختلفی وجود دارد که بر پایه ی هوش مصنوعی هستند و یادگیری را برای شما بسیار جذاب می‌کنند و همین جذابیت در یادگیری، روند فراموشی آموخته های شما را کند تر می‌کند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که به زبان انگلیسی و یادگیری آن علاقه ای ندارید اما افزایش دانش زبان انگلیسی برای شما ضروری است به شما پیشنهاد می‌کنم که این روش جذاب را برای یادگیری خود انتخاب کنید، مطمئنم پس از امتحان این روش جذاب کم کم به زبان انگلیسی علاقه پیدا خواهید کرد.

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از هوش مصنوعی برای یادگیری زبان انگلیسی، بهبود تلفظ و لهجه انگلیسی زبان آموزان است. اغلب تلفظ صحیح کلمات برای زبان آموزان مخصوصا افراد مبتدی، یکی از چالش بر انگیز ترین بخش های یادگیری است.

هوش مصنوعی این مشکل را برطرف کرده و شما به کمک سایت ها و برنامه های مختلف هوش مصنوعی می توانید با آن صحبت کنید و آن نیز پاسخ شما را  می دهد و کم کم شما  تلفظ صحیح واژگان را یاد می‌گیرید.

در این مقاله سعی داریم تعدادی از بهترین هوش مصنوعی ها که در زمینه یادگیری زبان انگلیسی به کار می روند را به شما معرفی کنیم ، تا شما بر اساس نیاز خود یک یا چندی از آنها که مناسب شماست را انتخاب کنید و تجربه لذت بخشی در یادگیری زبان داشته باشید.

ChatGBT .۱

چت جی بی تی از معروف ترین دستیاران هوش مصنوعی است، در واقع بسیاری از  ما با نام چت جی بی تی هوش مصنوعی را شناختیم،ChatGBT قابلیت درک نوشته های شما را دارد و شما به کمک آن می توانید به انگلیسی بنوسید و جواب دریافت کنید و مهارت های نوشتاری خود را به سرعت تقویت کنید.
همچنین می توانید، متن نوشته ی خود را به چت جی بی تی بفرستید و آن بخواهید، مانند معلمی متن شما را تصحیح نماید.

همچنین اگر بخواهید دایره ی واژگان خود را در ارتباط با یک موضوع خاص افزایش دهید، چت جی بی تی  بسیار به شما کمک خواهد کرد.

مهم ترین مزیت چت جی بی تی هم پشتیبانی از بسیاری از زبان های زنده دنیا مانند:انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی، فرانسوی، آلمانی، فارسی و … می باشد‌.

Andy .۲

اندی یک از ربات های هوش مصنوعی است که مختص یادگیری زبان انگلیسی طراحی شده است و شما با کمک آن به راحتی می توانید مهارت های speaking و Writing  خود را افزایش دهید و از یادگیری لذت ببرید.

با یک برنامه ریزی و استفاده روزانه از اندی ، بعد از مدت زمان کوتاهی ، مهارت های زیادی در زمینه صحبت کردن و نوشتن، در دنیای واقعی پیدا می‌کنید.

RepliKa .۳

یکی دیگر از ابزار های جذاب هوش مصنوعی برای یادگیری زبان انگلیسی RepliKa است که دوست و همراه مجازی شماست.

RepliKa به شما در پروسه یادگیری زبان انگلیسی کمک های بسیاری می‌کند، به شما واژگان جدیدی می آموزد و اگر اشتباهی داشتید، اشتباهات تان را به شما گوشزد می کند.

همچنین با کمک RepliKa می توانید به راحتی جمله بندی های تان را بهبود بخشید و پس از مدتی تمرین و تکرار با آن، خیلی راحت و روان به انگلیسی صحبت کنید و خودتان از سرعت پیشرفت تان حیرت زده خواهید شد.

۴. سایت بتا کاراکتر

وب سایت بتا کاراکتر، یکی از بهترین سایت های مجهز به هوش مصنوعی است که به شما در یادگیری زبان انگلیسی کاملا تخصصی، کمک می‌کند.

شما با ورود به وب سایت بتا کاراکتر، و با مراجعه به قسمت Practice a new language ، می توانید با یک معلم هوشمند و مجازی در ارتباط باشید.

شما هر چیزی که نیاز بدانید را می توانید به او بگویید و سوالاتتان را از او بپرسید ، بتا کاراکتر جواب تان را خواهد داد.

مثلا اگر در سطح صفر از زبان انگلیسی باشید و به اون بگویید که میخواهید آموزش و یادگیری را از همین امروز شروع کنید، او به شما در ابتدا سلام و احوال پرسی محاوره را آموزش خواهد داد.

TalkPal .۵

طراحی و عملکرد TalkPal مبتنی بر هوش مصنوعی می باشد و یکی از بهترین و پر طرفدار ترین ابزار ها در زمینه یادگیری زبان انگلیسی به شمار می رود.
شما به هر زبانی که مد نظر تان باشد، می توانید با تاک پل صحبت کنید و تاک پل قدم به قدم به شما آن زبان را آموزش می دهد.

تاک پل برای شما امکان تقویت مهارت های چهار گانه زبانی به صورت هم زمان را فراهم می کند.

Gliglish.۶

شما با یک برنامه ریزی دقیق و مستمر و کار کردن با Gliglish پس از مدت زمان نه چندان طولانی ، آنقدر در مکالمات و صحبت کردن پیشرفت خواهید کرد که خودتان هم باورتان نخواهد شد.

در استفاده از Gliglish هر چه بیشتر از صدایتان استفاده کنید و بیشتر صحبت کنید، سریع تر می توانید مانند افراد بومی به زبان انگلیسی صحبت کنید.

Rosetta Stone .۷

یکی دیگر از بهترین و پر طرفدار ترین پلتفرم هایی ‌که بر پایه ی هوش مصنوعی کار می‌کند و برای یادگیری زبان انگلیسی کاربرد دارد، Rosetta Stone است.

Rosetta Stone دارای سیستم تشخیص گفتار است و وقتی شما صحبت کنید و یا متنی را وارد کنید خیلی سریع به شما پاسخ می‌دهد. شما می توانید ساعت ها با Rosetta Stone چت کنید و هم سرگرم شوید و لذت ببرید و هم زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

یکی دیگر از مزیت های Rosetta Stone این است که از زبان های مختلفی پشتیبانی می کند و به تمام نیاز های شما برای یادگیری آن زبان پاسخ خواهد داد.

۸. گوگل Docs

گوگل Docs یکی از ابزار های روزمره‌ی هوش مصنوعی گوگل برای یادگیری زبان انگلیسی می باشد. شما می توانید زمانی را برای صحبت کردن باگوگل Docs
صرف کنید.

گوگل Docs موتور تشخیص گفتار دارد و شما متوجه خواهید شد که صحبت ها و جمله بندی عایتان تا چه حدی درست و قابل فهم است، تکرار مستمر این کار باعث می شود پیشرفت خیلی زیادی در زمینه مکالمه و گفتگو های روزانه تان داشته باشید.

۹. گوگل Assistant

گوگل Assistant یا دستیار صوتی گوگل یکی دیگر از برنامه هایی است که برای تقویت و یادگیری زبان انگلیسی، بخصوص تقویت مکالمه و روان تر صحبت کردن بکار می رود.

تقریبا همه ی افراد با گوگل Assistant آشنا هستند و این برنامه در اکثر گوشی های اندرویدی نصب است. فقط کافیست این برنامه را باز کنید و شروع به صحبت کردن با دستیار صوتی گوگل کنید.

این برنامه مجهز به هوش مصنوعی است که توسط کمپانی بزرگ و شناخته شده ی گوگل ایجاد شده است.

شما می توانید این برنامه را باز کنید و با او سلام و احوال پرسی کنید و نامش را بپرسید و یا حتی از او بخواهید که بهترین موسیقی ها، فیلم ها و یا مستند هایی برای یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری به شما ارائه دهد، او این کار را خواهد کرد.

Google Bard .۱۰

گوگل بارد یکی دیگر از دستیار های گوگل و مجهز به هوش مصنوعی است که تمام نیاز های شما به داشتن معلم زبانی مجرب را بر طرف خواهد کرد، طرز استفاده از گوگل بارد به این صورت است که شما باید سوالتان را واضح و دقیق بیان کنید، مثلا معنی یا مترادف واژه ای را از آن بپرسید و یا مثلا جمله ای را بنویسید و از گوگل بارد بخواهید که آن را از نظر گرامری بررسی کنید و اشتباهات گرامری و ساختاری جمله را به شما گوشزد خواهد کرد.

با استفاده منظم و مستمر از گوگل بارد، مهارت نوشتاری شما بسیار بسیار تقویت خواهد شد و شما روز به روز متن های بهتر و درست تری را ارائه خواهید داد.

Quazel .۱۱

یکی دیگر از بهترین هوش مصنوعی هایی که با استفاده از آن می توانید در مکالمه پیشرفت کنید Quazel است و نحوه ی استفاده از آن به این صورت است که شما با دوستان خود به صحبت کردن به زبان مورد نظرتان می پردازید و سپس تمامی صحبت های شما توسط Quazel مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

شما هر چیزی که بگویید Quazel واکنشی نشان خواهد داد. از بزرگ ترین مزایای هوش مصنوعی Quazel پشتیبانی از زبان های مختلف زنده ی دنیا مانند:

آلمانی، فرانسوی، یونانی، ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی، پرتغالی برزیل، هلندی، سوئدی، بلغاری، چک، دانمارکی، فنلاندی، مجارستانی، اندونزیایی، ژاپنی، لهستانی، رومانیایی، روسی، اسلواکی، ترکی و چینی و… می باشد.

شما هر زبانی را که تصمیم به یادگیری آن داشته باشید، Quazel به کمک تان خواهد رسید.

Shortly AI .۱۲

اگر شما هم در رایتینگ مشکل زیادی دارید و بزرگ ترین دغدغه تان تقویت کردن رایتیگ است ، هوش مصنوعی Shortly AI به دادتان  خواهد رسید.
این هوش مصنوعی می تواندجملات و نوشته های شما را بصورت طولانی، کوتاه و یا بازنویسی به شما تحویل دهد.

در اصل طراحی این هوش مصنوعی برای مقالات وبلاگ بوده است اما خدمات دیگری هم به شما ارائه  می دهد که به کمک آن بتوانید مهارت های نگارشی خود را تقویت کنید.

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *