IZABAN
cropped-logo__2_-removebg-preview.png

موسسه زبان‌های خارجه izaban

IZABAN
موسسه زبان‌های خارجه izaban

مزایا و معایب کلاس‌های زبان به صورت آنلاین

طرفدار کلاس‌های آنلاین هستید و یا از شرکت در آن‌ها متنفرید؟ در پایان این مقاله تمام زوایا این نوع کلاس‌ها را باهم مقایسه خواهیم کرد و قطعا نگاه شما نسبت به کلاس‌های آنلاین دگرگون خواهد شد.
چکیده این مطلب
مزایا و معایب کلاس های آنلاین زبان

پیشرفت فناوری همیشه سبب آسان شدن زندگی شده است. بسیاری از کارها در دنیای امروز دیگر به شکل قدیم انجام نمی‌شوند. یکی از مصادیق راحت‌تر شدن زندگی‌های امروزی را می‌توان برگزاری کلاس‌های آنلاین زبان دانست. پدیده‌ای که از زمان شیوع ویروس کرونا به بعد ارزش آن بیشتر به چشم می‌آید.

در این مطلب تصمیم داریم که درباره این موضوع صحبت کنیم که کلاس‌های آنلاین چه نکات مثبت و منفی را دارا می باشند؟ اگر شما هم قصد دارید زبان را به صورت آموزش مجازی یاد بگیرید بدانید این مطلب برای شماست. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

نگاهی کلی به کلاس های آنلاین

کلاس های آنلاین این روز ها توسط اساتید حوزه های مختلف به خوبی برگزار می شوند. از اساتید برنامه نویسی و گرافیک گرفته تا اساتید زبان و البته اساتید کنکور. بسیاری از افراد از بازدهی بالای این کلاس ها می گویند. اما برخی هم با این کلاس ها مخالفت دارند. به طوری که بسیاری از افراد در دوران حضوری کرونا انتظار بازگشت وضعیت آموزش به حالت قبل را داشتند.

در ادامه مطلب ابتدا به مزایای این کلاس‌ها خواهیم پرداخت. در بخش بعد از آن هم درباره نکات منفی این کلاس‌ها به طور خاص در مورد آموزش زبان خواهیم گفت.

مزایای کلاس های آنلاین آموزش زبان

قطعا بی دلیل نیست که این کلاس ها تا این اندازه محبوب و پرطرفدار شده‌اند و امروزه بسیاری از افراد از طریق کلاس‌های آنلاین و حتی اپلیکیشن‌ها اقدام به یادگیری زبان می‌کنند. در این بخش قصد داریم برای شما درباره نکات مثبتی که در وصف کلاس‌های آنلاین قابل ذکر هستند صحبت کنیم و ببینیم که چرا این کلاس‌ها تا این اندازه با ارزش تلقی می شوند.

ذخیره زمان به کمک کلاس‌های آنلاین

اگر قرار باشد به کلاس‌های حضوری آموزش زبان بروید احتمالا از مدت‌ها قبل از شروع کلاس حرکت می‌کنید. نگرانی اینکه شما دیر به کلاس حضوری برسید سبب می شود که نتوانید درست در موعد مقرر در کلاس حاضر شوید و همین اول کار با استرسی فراوان در کلاس حاضر خواهید شد. اما کلاس های انلاین اینطور نیستند.

شما به کمک این کلاس‌ها نیازی ندارید مدتها قبل از شروع کلاس از خانه بیرون بزنید. برای همین زمان شما بدلیل مجبور نبودن به رفت و آمد ذخیره می شود. حتی می توانید در رختخواب خود در کلاس های آنلاین شرکت کنید (البته هرگز به انجام این کار توصیه نمی‌شود مگر در مواقعی که بیمار هستید و در این شرایط نیز حتی در حالت بیماری نیز می‌توانید همچنان به آموزش زبان خود متعهد بمانید).

برای شرکت در کلاس آنلاین می‌توانید در هر جایی از دنیا اقدام کنید و در دورترین کلاس‌ها نسبت به به نقطه‌ای که هستید حضور یابید.

یکی از بدی‌های کلاس‌های حضوری زبان بهم ریختن برنامه زندگی و مسافرت و … است. چیزی که در کلاس‌های آنلاین خبری از آن‌ها نیست.

اگر از دانشجویان و یا دانش آموزانی هستید که نسبت به کلاس های مدرسه و دانشگاه متعهد هستند، این سبک از برگزاری کلاس برای شما بسیار عالی می باشد. به علاوه اینکه گاهی اوقات ممکن است افراد بچه کوچک در خانه داشته باشند. این افراد نمی توانند فرزند خود را در خانه رها کنند و به کلاس بروند. به کمک کلاس آنلاین این دغدغه به راحتی برطرف می شود.

هزینه مناسب کلاس های آنلاین

یکی دیگر از مهم ترین مزایای یادگیری زبان در کلاس‌های آنلاین را می توان هزینه مناسب این کلاس‌ها دانست. بسیاری از افراد چه بسا برای حضور در کلاس‌های حضوری وام دریافت می‌کنند. کلاس‌های حضوری به دلیل اینکه آموزشگاه موظف به پرداخت هزینه‌های اجاره کلاس، قبض‌های برق و امکانات کلاس می‌باشند هزینه‌های بیشتری را متحمل می‌شوند و به طبع آن شما نیز هزینه بیشتری برای شرکت در این کلاس‌ها می‌پردازید.

خبری از ایاب و ذهاب نیست!

وقتی قرار باشد از امکانات حمل و نقل برای رفت و امد استفاده کنید هم هزینه‌های شما بیشتر می شود و هم وقت شما بیشتر گرفته می‌شود. به علاوه اینکه مواردی مانند ترافیک و یا خرابی ماشین این رفت و آمدها را برای شما تبدیل به حالت فرسایشی می‌کند.

در-کلاس-های-آنلاین-نیازی-به-رفت-و-آمد-نیست

به علاوه اینکه درصورت بد بودن شرایط آب و هوایی این رفت و آمدها سخت‌تر هم می‌شوند! برای شرکت در این کلاس‌های آنلاین زبان کار زیادی نیازی نیست انجام بدهید. تنها کافی است سیستم خود را روشن کنید و در بهترین شرایط و موقعیت در خانه خودتان در کلاس شرکت کنید. بعد از باز کردن پلتفرم آموزش آنلاین نیز خواهید دید که به راحتی استاد با شما کانکت می‌شود.

عیوب کلاس های آنلاین زبان

از دید بسیاری از افراد کلاس‌های آنلاین یادگیری زبان دارای عیوبی هم می‌باشند. در ادامه به این عیوب اشاره خواهیم کرد.

عدم وجود محیط پویا

وقتی زبان آموزان به کلاس‌های حضوری می‌روند دوستان خوبی را پیدا می‌کنند. به علاوه اینکه کلاس های زبان حضوری محیطی پویا دارند.

در این کلاس ها افراد به طور کاملا انگلیسی با هم صحبت می کنند. این مزیت سبب می شود که افراد محیطی مانند حضور در خارج از کشور را تجربه کنند. به همین دلیل استرس و هیجان تعامل با یک فرد خارجی از بین خواهد رفت. اما چنین محیطی در کلاس های آنلاین زیاد حس نمی‌شود.

کلاس آنلاین تمام مواد درسی را پوشش نمی دهد!

شاید الان بسیاری از آموزش‌ها به صورت آنلاین ارائه شوند. اما نکته دارای اهمیت این است که علی رغم پیشرفت‌های این کلاس‌ها و رواج یافتن آموزش‌های مجازی باید این را بدانید این کلاس‌ها برای هر ماده درسی برگزار نمی شوند.

به بیان بهتر دروسی که برای این آموزش انتخاب می کنید محدود می باشند. اگرچه برای بسیاری از کلاس‌های از جمله کلاس‌های زبان, تجارت, برنامه نویسی و …. کلاس‌های انلاین گزینه مناسبی باشند اما درمقابل کلاس‌هایی مانند فیزیک, ریاضی, شیمی و … نمی‌توانند به خوبی در بستر آنلاین برگزار شوند. چرا که گاهی اوقات نیاز است افراد از امکانات آزمایشگاهی و موارد مشابه برخوردار شوند.

همین موضوع سبب شده که افراد تصور کنند آموزش آنلاین ناقص است و یا به خوبی آموزش حضوری نمی‌تواند پوشش دهنده تمام نیاز یک زبان آموز باشد.

چیزی که در واقعیت خلاف آن مشاهده می‌شود و حتی بسیاری از زبان آموزان مجموعه izaban از اینکه کلاس آنلاین را بجای کلاس‌های حضوری انتخاب کرده‌اند بسیار خوشحال و راضی هستند.

نظم کم و پایین بودن سطح اجبار

افراد برای حضور در کلاس‌های حضوری باید همواره تکالیف جلسه قبل را آماده کنند. به علاوه اینکه خود را برای پرسش‌های مربوط به جلسات قبل باید آماده کنید. اما در کلاس‌های آنلاین این میزان از نظم و البته اجبار دیده نمی شود. حتی اگر قرار باشد استاد پرس و جو کند خیلی وقت‌ها افراد از روی جزوه کنار خود برای پاسخ به استاد نگاه می‌کنند. به بیان بهتر احتمال افت درسی به شدت وجود خواهد داشت.

به همین خاطر و برای حل این مشکل، در مجموعه آموزشی izaban همواره مربیانی در کنار زبان آموزان حضور دارند که پیگیر انجام درست و به موقع تکالیف، رفع مشکلات و … زبان آموزان هستند و این مشکل کلاس‌های آنلاین نیز با متدهای آموزشی و امکانات آموزشی بکار رفته در آموزشگاه آی زبان تا حد زیادی برطرف شده است.

مشکلات مربوط به اینترنت

بسیاری از افراد از قطع شدن اتصال به اینترنت در میان برگزاری این کلاس‌ها گله مند هستند. به خصوص هنگامی که در این کلاس‌ها سوال و جواب برقرار است این مشکل خیلی آزار دهنده می‌باشد. افراد باید برای ورود مجدد به سامانه زحمت‌های زیادی را بکشند. به خصوص اگر فرد با تلفن همراه وارد کلاس آنلاین شود، درصورت زنگ خوردن تلفن همراه اینترنت قطع شده و فرد برای لحظه‌ای از کلاس خارج می شود.

برای حل این مشکلات نیز آموزشگاه آی زبان از اپلیکیشن‌های مخصوص برگزاری کلاس آنلاین زبان استفاده می‌کند که مختص izaban طراحی شده و در این زمینه منحصر به فرد هستند. امکانات آموزشی که در اختیار معلمین و مدرسین در کلاس‌های آنلاین قرار می‌گیرند نیز بسیار کامل و همگام با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا در مبحث آموزش آنلاین زبان است.

کلاس آنلاین و مسئولیت خانواده‌ها

البته این مورد بیشتر درباره افرادی که در رده سنی دانش آموز هستند صادق است. وقتی افراد در کلاس‌های آنلاین در حضور و غیاب، سوال و جواب‌ها و انجام تکالیف شرکت نکنند این عامل فشار را روی اولیا دانش آموزان زیاد می‌کند. به طوری که اولیا دانش آموزان مدام از سوی مدیران مجموعه بابت پیگیر نبودن دانش آموزشان سوال و جواب می‌شوند. به علاوه اینکه وقتی دانش آموز در ساعت‌هایی خارج از کلاس به مطالعه دروس بپردازد، خواهید دید که از اولیا خواهد خواست که برای رفع اشکال کمک کند. به همین دلیل اولیا در کنار مسئولیت‌هایی که دارند باید به رفع اشکال فراگیر نیز بپردازند. هرچند که در آی زبان کمک مربی‌های آموزشی پیگیر تمام و کمال فعالیت‌ها هستند اما در نهایت در بحث آموزش آنلاین زبان باید این موضوع و واقعیت را نیز در نظر داشته باشید.

سخن آخر

در این مطلب درباره صفر تا صد آنچه که درباره کلاس آنلاین زبان باید بدانید برای شما توضیح دادیم. کلاس های آنلاین بیشتر برای زبان خارجه و علوم کامپیوتری مناسب هستند و برای علومی که حالت استفاده از آزمایشگاه را دارند کاربردی ندارند.

شاید مزایای این کلاس ها نسبت به معایب آن ها خیلی بیشتر باشد. اما با این حال نمی توان ادعا کرد که این کلاس ها خالی از عیب هستند. از جمله عیوب این کلاس ها را می توان قطعی اینترنت دانست اما در کنار این عیوب مزایا بسیاری نیز دارند.

انتخاب اینکه در یک کلاس زبان آنلاین شرکت کنید و یا حضوری تا حد زیادی بستگی به شخصیت و شرایط حال حاضر شما دارد.

فهرست مطلب

آزمون‌های رایگان تعیین سطح

در هر سطحی که هستید، شرکت در آزمون تعیین سطح و محک دانش زبانی‌تان اولین قدم در مسیر یادگیری اصولی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *